6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
A hüllők a többi háziállathoz képest sokkal "igénytelenebbek", kevesebb törődést igényelnek. Egy megfelelő kondícióban levő leopárdgekkó minden gond nélkül elvisel 2 hét koplalást, megfelelő vízellátás és tartási körülmények mellet (hőmérséklet, stb.). Ennek ellenére nem ez a legideálisabb megoldás. Nincs semmi biztosíték ugyanis, hogy nem alakul ki a távollét alatt semmilyen váratlan esemény (pl. áramszünet, különféle terráriumtechnikai meghibásodás, betegség). Ilyen esetben a két hét alatt bármi megtörténhet. Mindenképp érdemes pár naponta valakinek ránézni, ha ez megoldható.
Valószínűleg egy tályog okozza a bajt, ami feltört. A hyperol és a gentamicin kenőcs jó szerek, nem kell aggódni, hogy lenyalja a macska.
Számtalan oka lehet az étvágytalanságnak, amit látatlanban nem lehet egyértelműen megmondani. Különféle tartástechnológiai hiányosságok, mint a nem megfelelő hőmérséklet, páratartalom, megvilágítás, etetési elégtelenségek, ugyanúgy okozhatják mint szinte bármelyik betegség. Sokszor egyszerűen ún. szezonális étvágytalanság is előfordul, ami teljesen természetes jelenség (bár néha a tartási környezet megváltoztatásával ez is befolyásolható).
Valószínűleg nem vitaminhiány miatt rágja a ló a fát, hanem egyszerűen ez a szokása, sok ilyen ló van. Ha túllép egy mértéket e tekintetben, akkor ez a "rossz szokások" közé sorolható, az egyik leggyakoribb rossz szokás egyébként. Az esetleges hiányokat természetesen lehet ellenőrizni, ha megkéri állatorvosát, vért vesz a lovából, és a labor elvégzi a megfelelő vizsgálatokat.
Fajtától, egyedtől és a ketrec méretétől is függ, hogy több papagáj pár békésen megfér-e egymással. Amennyiben rendszeres torzsalkodás van a madarak közt, akkor érdemes őket szétválasztani, mielőtt nagyobb baj lenne.