6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1