6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Üdvözlöm! Ártani nem árt, mert gyulladás csökkentő hatása van. Ha nincs semmi baja, akkor szerintem nem szükséges, ha pedig a páncéljának, szemének stb van valami baja, akkor orvoshoz kell vinni, vagy más módon kezelni! Kaviárt adhat a teknősnek, biztosan imádni fogja!
A bőrgombás megbetegedését előidéző gombák széltében-hosszában elterjedtek a környezetben, így nem nehéz megfertőződni. De sok esetben nincs is szükség külön fertőződésre, mert lehet, már régóta ott élnek a kutya bőrén, szőrén, csak megfelelő elenállóképesség mellett nem tudnak semmi bajt, tünetet okozni. Ahhoz, hogy tünetek is kialakuljanak, szükséges az is, hogy kialakuljon egy olyan szituáció, amikor a szervezet kevésbé képes védekezni (ilyen lehet az ellanállóképesség átmeneti yengülése, egy betegség, rossz táplálás vagy nem megfelelő tartási körülmények).
Az emlő elváltozását valóban csak fizikális vizsgálattal lehet elbírálni, fontos lenne még tudni, hogy mikor tüzelt a kutyus. A viszketegséget okozhatja emlőn kívüli bőrprobléma is (pl- Allergia).
A tojás rakás idejére elsősorban az ásványianyagok pótlása a fontos a vátltozatos, emelt fehérjemennyiséget tartalmazó táplálás mellett. A pár viselkedése továbbra sem problémamentes, mivel, ha már készen áll egy fészekaljnyi tojás a keltetésre, akkor kell a szülőknek melegíteni. Amennyben nappal ülik a tojás, éjjel meg nem, úgy abból most sem fog kikelni fióka. Ha mégis sikeres lenne a költés, úgy a fiókák két hétre kelnének. A lágyeleség összetétele sokféle lehet, legjobbnak a sárgarépa - főtt tojás alapú keveréket tartom, mivel a tojás tartalmazza (többek közt) mindazt a fehérje, nyomelem és ásványianyag összetételt, amire a fiókának szüksége van, míg a sárgarépában lévő karotin elősegíti a fehérje-beépülést.