7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Gazdi! El kell vinni a cicát állatorvoshoz, aki mikroszkópos bélsárvizsgálattal megállapítja, hogy milyen fajú féreg költözött a cicába és ennek megfelelő féreghajtót fog adni ( nem minden féreghajtó jó az összes parazitára!!!). bizony a galandférgek emberre is veszélyesek! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves gazdi, A viselkedési szakértők azt javasolják, hogy finoman ijesszük meg a harapni készülő kiskutyát. Amint észrevesszük, hogy az eb fogait feni az emberhúsra, hirtelen adjunk ki egy magas, szaggatott, hangos, vinnyogó hangot. Ezzel imitáljuk ugyanis a megsebzett, megharapott testvérek hangját. A hangnak olyan hirtelennek és élesnek kell lennie, hogy a kiskutya megijedjen, és abbahagyja a harapást. Olvassa el az ajánlott cikkeinket!
Sajnos a kérdéseire így biztosan nem lehet válaszolni, ezer oka lehet annak, hogy miért nincs étvágya. Könnyen lehet, hogy azért, mert fáj a lába. Azt gondolom, hogy a legjobb lenne olyan állatorvoshoz (vagy rendelőbe) elvinni, ahol meg lehetne a lábát röntgenezni, és ha kell, megoperálni. Egy törött csont megfelelő rögzítés nélkül nem fog meggyógyulni, főleg akkor, ha a beteg folyamatosan mozog, járkál. Viszont folyamatosan fájdalmakat okoz.
A védőoltások után esetleg előforduló problémák sorába nem tartozik bele az ilyen jellegű tünet. Ha nem hagyja abba, és ma is többször tapasztalja, akkor jobb visszavinni és megmutatni az állatorvosnak.
Üdvözlöm, Sajnos nem sok jó jut eszembe... ha nem vedlés száradt rá a szemére, és az kelt olyan hatást, mintha be lenne "nyomódva" akkor valószínűleg valamilyen szembetegséggel lehet összefüggésbe hozni az elváltozást, esetleg valamilyen baleset érhette az állatot. Mindenképpen érdemes megmutatni hüllőkkel is foglalkozó állatorvosnak, mert látatlanban nem lehet mit írni sajnos. Üdv-ÉVa