7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Gazdi! Használhatja a tálat, de a következő cicát óvják meg és oltassák be macskanátha ellen. (rendszeres féregtelenítés és kombinált védőoltás is kellene majd). Mi az a macskanátha? >> Minden, amit a macskanátháról tudni kell >>
Nagyon sajnálatos az eset. A fiatal kiskutyákra többféle súlyos vírusbetegség is leselkedik. Néha 1-2 nap alatt végez az állattal. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Ha egy kiskutyának ilyen tünetei vannak, gyorsan menni kell vele az ügyeletre (nem szabad várni a helyi állatrovosra):http://www.bpallatorvos.hu/ugyelet.html Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Szaniszló Ferenc
Ezek azok az esetek, amikor tanácsos esetleg egy másik állatorvost is felkeresni, hátha annak több ötlete, elgondolása lesz a lehetséges okokról, a szóba jöhető diagnózisokról. A shar-pei amúgy is elég különleges fajta, sokféle egyedi problémával, amit csak azok tudnak igazán, akik gyakorta foglalkoznak ilyen fajtájú betegekkel. Én dr. Seregi Antalt tudnám ajánlani (Felicavet rendelő www.felicavet.hu) aki nagy szakértője e fajtának.
Kedves Kérdező! A váladékozó részt szárazon tartani,a macsek ne nyalja.Holnap a kolléga eldönti a további teendőket. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A tünetek alapján a malackának atkája van. Lehet, hogy rühatka, ami mélyebb sebeket okoz. Az atka a tengerimalacok szőrében, bőrén megtalálható. Ezzel a tengerimalacok együtt élnek. Akkor szaporodnak el, ha a malacka immunredszere legyengül, és sebeket okoz főleg a fül, orr tájékon. A sebek mellett fehér, korpaszerű bőrhámlás is megfigyelhető. Ennek a kezelési módja ivermectin alapú csepp, mi SH Rodomectint szoktunk használni. Hetente egyszer 1 kg-os tengerimalacot 4 cseppel kell lecsöpögtetni 4-6 hétig. Egy-egy a jobb és bal füle mögé, kettőt a nyakánál a gerinc fölé a bőrére. Ez a csepp nem vényköteles, állatpatikában kapható. Ha nem 4 hétig alkalmazzák, hanem 1-2 hétig tart a kezelés, az atka néhány hetente újra és újra elszaporodik, nem gyógyul. A sebeknek kb két hét után csökkenni kell, és 4 hét alatt letisztulni. Ha ez nem történik meg, ajánlott állatorvoshoz fordulni. Atka elleni port nem ismerek. Tengerimalacoknál por alapú élősködő-irtót nem ajánlott használni (ezek bolhára, tetűre valók, ha jól tudom, cicáknál és kutyáknál), mert túl sok méreganyag felszívódhat a bőrén. Illetve a lakhelyét sem ajánlott fertőtleníteni vegyszerekkel, élősködők elleni szerrel kezelni stb, mert túl sok mégeganyaggal érintkezhet benne a malac.Ha a ketrec forró ecetes vízzel alaposan ki van mosva, és friss, tiszta forgács kerül alá, nem a lakhely miatt betegszik meg. Az ivermectin alapú cseppes kezelés a megfelelő. Vagy az Sh Rodomectint ajánlom, vagy állatorvos injekcióban is tud ivermectint adni. Ami fontos, hogy legalább 4 hétig heti 1-szer kapjon ivermectint. A sebet betadinozás után be lehet kenni körömvirág krémmel naponta egyszer-kétszer, ami segíti a gyógyulást. Emellett, mivel a tengerimalacoknál ,ha megjelenik az atka, az immunredszere legyengült a malackának, ajánlott állatboltból C-vitamincseppett venni, és naponta tenni a vizébe a kezelés idejéig. Kb 100 ml vízbe 3 cseppet. (A tenyészetben a mi malackáink októbertől áprilisig kapnak plussz C-citamint naponta a vizükbe.) Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő Olvass tovább! Milyen az abesszin tengerimalac?