7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
A cicájának minden bizonnyal húgyhólyag hurutja/gyulladása van, amit közel sem biztos, hogy csak bakteriális fertőzés tart fenn. Mindenképpen javasolt a húgyúti rendszer alapos és főleg műszeres vizsgálata. Beszéljék meg a kezelő állatorvossal, hogy ultrahangos vese és húgyhólyag vizsgálatot hol lehetne végezni a cicájuknál, emellett érdemes lenne a vizeletből baktérium tenyésztést és antibiotikum érzékenység vizsgálatot is végeztetni. Ebben szintén a kezelő állatorvossal egyezkedjenek, hogy ezt ő tudja-e elvégezni, vagy máshoz kell menniük.
A műtéti, állatorvosi trauma gyakorta bizalmatlannám óvatosabbá teszi a kutyákat. Ebből eredően sok olyan környezeti inger (fajtárs) lehet, amit másképpen reagál le, mint korábban. Ez idővel csökken, de ajánlott ellenőrzés és irányítás alatt tartani, felügyelni és pozitív irányba befolyásolni. (Úgy kell a két kutyát ismét összeszoktatni, mint, ha a korábban nem is találkoztak volna, tehát minden ilyen tréninget, kondícionálást a nulláról kezdeni.) Az sem lehetetlen, hogy a jelenség független a történtektől és a kutya ivarérett korba lépésével van összefüggésbe. Ekkor ennek megfelelően kell kezelni !
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Először is felételezem hogy nem hánytató hanem hányáscsillapító injekciót kapott.A hányás és étvágytalanság oka lehet a gyomor- bélcsatornában vagy a méhben kilakult gyulladás. Nem tudni hogy a kutya lázas-e.Méhgyulladás esetén a méhből zavaros,kellemetlen szagú váladék ürül.A legegyszerűbben egy hasi ultrahangvizsgálat döntheti el a bajok eredetét.