7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Gazdi! Nem hiszem, hogy Ön veszélyben van, de az állattartás felelősséggel jár! Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra (féreghajtás, bolhátlanítás) és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Krisztina! Légcsőszűkület esetén olykor bizonyos pszichés hatásokra, máskor minden látható ok nélkül hirtelen - mintha összeesne - összeszűkül a légcső, így a levegő a természetesnél lényegesen kisebb keresztmetszeten tud csak áramolni a tüdőbe. Ez a kutyát gyakran megijeszti, pánik alakul ki nála, úgy tesz, mintha meg akarna fulladni. A tünet hátterében álló ok mindmáig tisztázatlan. Az akadémikus orvoslásban egyetlen szerhez, a szteroidhoz nyúlnak ilyen esetekben. Veszélye ennek a kezelési módnak, hogy az állat szervezete fokozatosan hozzászokik, ezért az idő múltával egyre nagyobb dózisban kell adagolni. A nem kívánt mellékhatások (sok vízivás és gyakori vizeletürítés, vesekárosodás, étvágynövekedés, elhízás, stb.) sokszor összetettebb problémákat okoznak, mint maga az alapbetegség. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás is: Phosphor CH15 golyócskákból kapjon a kutyus heti 3x 3 globulust 4 héten át. Ha ezen idő alatt sem következik be a tünetekben lényeges javulás, akkor azt javaslom hogy egyedileg kell kedvence számára megkeresni a legmegfelelőbb szert a gyógyulásához. Ehhez azonban már ajánlatos felkeresnie egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! Mimi fogínygyulladásának kezelése a fogkő eltávolítása nélkül elég reménytelen dolog, hisz elsősorban a felrakódott fogkő tartja fenn a gyulladást. A BORAX CH5 nevű szerrel meg lehetne próbálkozni napi 2x 2-3 héten keresztül. Az ízületi problémáira egy nem homeopátiás, de igen hatékony készítményt javaslok: BIOGENIC PET,melyet Mimi testsúlyának megfelelő adagolásban kell szednie folyamatosan, hosszú távon. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Biztos, hogy az a 7. nap volt? Kb. a 10 naptól az ivazási nyálka feltisztul, véres jellege megszűnik, és ekkortól beszélhetünk a tüzelés második szakaszáról. Ez az időszak is átlagosan 9 napig tart és a tüszőrepedés rendszerint az első két napon következik be. Ezeken a napokon kell tehát nagyon odafigyelni. Ha szeretnél kölyköket, akkor azért, ha pedig nem szeretnél, akkor azért. A véres váladék megjelenését követő 10-14. nap az igazán izgalmas. Ilyenkor a szuka "megáll" a kanoknak : félrecsapja a farkát és láthatóan készen áll a párosodásra. Ez az időpont a legalkalmasabb a fedeztetésre, tehát ha szeretnél kölyköket, akkor ilyenkor kell a lány kutya és a fiú kutya találkozóját létrehozni. Mennyi idős a szuka? TEnyésztésbe vonni csak kétéves kortól szabad!
A beltenyészet nem szerencsés. A minél többszöri és minél közelebbi rokonok keresztezése megnövelheti az utódokban jelentkező fejlődési rendellenességek gyakoriságát. Ebből az egy esetből valószínűleg nem lesz probléma, de a jövőben feltétlen javasolnám a cicusok ivartalanítását...