7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Gazdi! Sajnos az idült veseelégtelenség nem gyógyítható, csak legfeljebb szinten tartható egy ideig. A legjobb megoldás rá a vesekímélő diétás gyári táp etetése, ha még a cica hajlandó enni. Ha már nem, akkor sajnos már csak idő kérdése, hogy mikor ér véget az élete. A macska nem mutatja látványosan a fájdalmat, inkább rezignált, kedvetlen, apátiás a tartósan fájdalmat érző állat. Kérem figyelje és ha nagyon szenvedne, azaz nagyon apátiás és gyenge és sovány lenne, ne hagyja tovább kínlódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A vadászösztön a - zsákmányszerzés, - táplálkozás útján szolgálja a fajfentartást. A szexuális hormonháztartás az - ivarzás, - vemhesség, - szülés útján szolgálja a fajfentartást. A kettőnek nem sok közvetlen köze van egymáshoz, illetve az állat viselkedéséhez.
Kedves Kérdező! Gyulladásos folyamat állhat a háttérben, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr.Puskás Gábor
A jelenség mögött a fiatalabb macska túlzott anyai ösztöne áll. Az ebből eredő viselkedési tünetek kondícionálódtak, megmaradtak és most már akkor is csinálja amikor gyakorlatilag nincs is kölyök, akiket védelmezni kellene. Nagy valószínűséggel már soha nem fognak összebújva barátkozni, de valamennyire harmónikussá szabályozható az együtt élésük. Amiket érdemes kipróbálni: - 3 külön helyen alomtálca - az idősebbnek a lakáson belül megoldani, hogy visszahúzódhasson, elbújhasson a másik elől - a fiatalabbat amikor agreszív előjeleket mutat, vízzel lespriccolni
Macerás vagy sem, ennek a problémának a tisztázásához és megoldásához bizony állatorvos kell. Külföldön is. Azt javaslom, hogy a kutyája érdekében ne házilag próbálkozzon, hanem vigye el szakemberhez!