7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.
Ha nem oldódik meg a egy-két héten belül, nem szokja meg a sétáltatást, akkor szerintem keressen fel egy kutyakiképzőt. Ez inkább pszichés-viselkedésbeli probléma, mint állatorvosi...
Ha nem rendeződik, mindenképpen keressen fel egy állatorvost!
Ezt így nehéz megmondani de a bőrproblémát okozhatja a nem jól szűrt víz a javulást pedig segíthetik a megfelelő UV tartalmú lámpák. Ha a szűrés jó és megfelelő a világítás is akkor érdemes lenne állatorvossal megnézetni mert akkor valószínűleg nem környezeti gond van.