7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.
Ha a csőr túlnövése akadályozza a madár táplálékfelvételét, akkor okvetlenül forduljon állatorvoshoz. A csőr deformálódását állatorvos tudja korrigálni.
A problémát vagy külső-belső élősködők vagy egy fejlődési rendellenesség (francia vedlés) okozza. Az előbbi esetben parazitamentesítéssel orvosolható a probléma, az utóbbi eset sajnos nem kezelhető/gyógyítható.