7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Én is mérgezésre gyanakodnék a leírt tünetek alapján. De nem is volt már túl fiatal Marci! Egyébként baktériumos vagy vírusos betegségeknek is lehetnek ilyen jellegű idegrendszeri tünetei.
Csak akkor fürdetném őket, ha valami miatt nagyon piszkosak lettek. És csakis állatoknak való samponnal.
Valószínűleg van neki elég barátja, akikkel éjszaka bulizik. Ezért lehet, hogy nappal többnyire csak alszik. De ez így jó, a macskák ilyenek. Viszont javasolnám az ivartalanítást!
Többynire baktériumos fertőzések okozzák. Általában szülés után alakulhat ki (ha nem tud kitisztulni a méh), de elég ritka rágcsálóknál. Kezelés nélkül sajnos akár el is pusztulhat az állatka.
Szerintem normális és elég gyakori is, hogy rágcsálók nem szívesen csücsülnek a gazdi kezében. Hosszú, türelmes szoktatással talán jobban kézhez lehet szoktatni őket. Érdemes ezt már egész fiatal korban elkezdeni. Márhogy a degu legyen fiatal...