7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Az alábbi cikket ajánljuk.
Egy daganatos elváltozás semmiképpen nem jó, ha ott van. Jobb azt mielőbb eltávolítani, mielőtt még áttétek keletkeznek valahol. Ha a cica jó általános állapotban van, akkor jobb a műtéten minél előbb túl lenni. Ha ezt nem akarja, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy ilyen jó esélyek lesznek! De döntenie Önnek kell! Műtét nélkül legalább akkor a rizokó, mintha megoperáltatja.
A leopárdgekkók szeretnek ásni, túrni. Ez teljesen természetes viselkedés, főleg a nőstények a tojásrakáskor ásnak sokat, ha nincs bent tojató. A terráriumba legalább 5-8 cm vastagságban ajánlatos homokot elteríteni, és több búvóhelyet létesíteni, ezek lehetnek: faágak, szőlőtőke, lapos kövek, félbevágott kókuszhéj.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.
A kutyákat megfertőző parvovirus nem betegíti meg az embert, úgyhogy a nagypapájának nincs félnivalója.