7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Valószínű, hogy nincs semmi komoly baja, bizonyos fokú könnyezés normális és nem lehet megszüntetni. Esetleg kamillás vattával törölje át naponta többször. Ha a könnyezés súlyosbodik, javaslom, hogy forduljon állatorvoshoz, aki felír egy szemcseppet, amely megakadályozza a problémát.
Én meg azt írtam, hogy ne mossák meg. Innentől kezdve írhatnám azt is, "kérdezze meg az ismerősét, mit ajánlana a jelen helyzetben", ha nem a madár érdekeit nézném! ;( A körömhiányban nem szoktak elpusztulni a madarak. Nem atka okozza. A szemén lévő csomóért már annál inkább felelősek lehetnek ezek az élősködők. Persze lehet daganat, betokosodott idegen test és még sok minden is. Mindenképp VIGYE EL ÁLLATORVOSHOZ!
Szia! Nem írtál a vízcserékről és a szűrőről sem, és hogy mekkora az az algaevő harcsa. Szerintem elsősorban a szűrő lehet a ludas, és egy kicsit sok a hal benne. Végezz heti 30-50% vízcserét és a szűrőt is néha nyomkodd ki szigorúan aki vízben. Figyelj az etetésre is. Remélem segítettem.
Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi okozza a fájdalmat, vagy viszketést, ami miatt nyalja a lábát az állat. Ezt pedig egy állatorvosi vizsgálat deríthetné ki. A háttérben lehet "bűzmirigy" probléma, bőrgyulladás, de akár felfekvés is (idősebb állatok sokat fekszenek). Hogy a zöldes-barna kenőcs mi lehetett, csak tippelni tudok. Talán Mikulitz kenőcs. Ez egy erőteljes hámosító hatású, ezüst-nitrát tartalmú, edző kenőcs. Úgy kell készíttetni patikában (ma már nem sok helyen készítik szívesen, nem mindenhol vannak hozzá alapanyagok). Érdekes aromás illata van a perubalzsam tartalom miatt. Vigyázni kell vele, mert amihez hozzáér, elszínezi (bútor, szőnyeg, ruha, stb.). Ezért érdemes a kenőccsel bekent végtagot bekötni (meg hogy az állat ne nyalja le).
Nincs túl sok ötletem. Annyit javasolnék, hogy próbálja meg a jutalomfalatot ledarálni és így bekeverni különböző eleségekbe és ezzel kínálni kis koplaltatás után. Sok sikert.