7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
A fülgyulladás és a bűzmirigyek teltsége között lehet összefüggés, de csupán a mirigyek tisztításával nem fog rendeződni a már kialakult fülgyulladás. Ezt a problémát a külső hallójáratból vett minta bakteriológiai és mikológiai vizsgálata alapján kell kezelni az előzetes szakszerű fülmosás után. Krónikus esetek műtéti megoldása is szóba jöhet.
Az ékszerteknősök teleltetése hazánkban kerti tóban nem ajánlott, hiszen túl hideg a tél és túl hosszan van hűvös! Próbálkozni csak idősebb, északi fajokkal érdemes (ilyenek például a díszes ékszerteknősök), minimum 2 méter mély kerti tóban! Nem ajánlom a teknősök szabadban való teleltetését!
Lehet egyedül tartani, de mivel ilyenkor többet unatkozik, nagyon sokat kellene vele foglalkozni, játszani! Ha ez nem megoldható, akkor csak párban érdemes, vagy sehogy :)! A ketrec alapterülete elégnek tűnik, de mindenképpen naponta ki kell őt venni egy kis szabad sétára, játéra, futkározásra, simogatásra! Szerintem teljesen mindegy, hogy hím vagy nőstény a jövevény. Egyébként fiatal korban sokszor még nehézkes meghatározni a nemüket.
A koraellést és a magzatok megevését okozhatta a költözéssel járó stressz, de a látászavart nem! Forduljanak állatorvoshoz, alapos kivizsgálás szükséges.
Mindenképpen ki kell vizsgálni az okát! Lehet parazitológiai vagy más fertőző háttere.