7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Timobaby! Annak, hogy a kutya 2 hónapja nem terheli a lábát mindenképpen valamilyen komolyabb oka van, ezért szükséges lenne egy ismételt állatorvosi vizsgálat elvégzése bármilyen kezelés megkezdése előtt. Elképzelhető, hogy szükséges lesz egy röntgenvizsgálat is a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sajnos ezt interneten keresztül, utólag megállapítani nem lehet. Egy szakember által végzett boncolás feltárhatta volna a valós problémát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Gazdi! Amennyiben a féreghajtó leírásában nem szerepel erre utalás, nem toxikus a kiscicákra nézve. általánosságban elmondható, hogy ellés előtt érdemes alaposan féregteleníteni az anyaállatot, nehogy fialás után megfertőzze a kiscicákat. A féregtelenítés indokoltsága a féregfertőzöttség függvénye, a kezelés indokoltságát, idejét kérdezze állatorvosától! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás ellenére előfordulhat, hogy a kan megpróbálja ugrani a szukát. A kan próbálkozásai problémát okozhatnak, mivel a szuka - ivartalanított lévén - nem ivarzik, és nem engedi a kant párzani, ez verekedéshez vezethet köztük. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatovosi Rendelőintézet csapata
A tőgyön papillóma okoz hasonló tüneteket, melbrominnal lehet ecsetelni