7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Kedves Gazdi! Az angol bulldog fejremegése (vagy bármely más kutyafajtáé is) tipikus parciális epilepsziás roham. A honlapomon (www.kutyaepilepszia.hu) a Videók mappában feltehetően rá fog ismerni az általam epilepszia gondozásba vett és gyógykezelt Arthur nevű angol bulldog betegem rohamtünetére. Üdvözlettel: Dr Kiss Gabriella
Vasfát, mangróvét, szőlőtőkét ajánlanék, mint természetes dekorációk.
A fogváltás miatt nem jellemző a bűzös szájszag. Nézesse meg állatorvosával a cica szájüregét, nincs-e valami rendellenesség benne?
Kedves Laura! Örülök, hogy nyuszitenyésztésbe fogtok, nagyon szép munka.:) Az állatokat érdemes- sőt kötelező- myxomatózis és a vérzéses betegség ellen oltani. Ezt érdemes tavasz előtt megtenni. Ezek a betegségek halálosak és a szúnyogok terjesztik a vírust, tehát a megjelenésük előtt gondoskodni kell az oltásról. Már létezik kombinált vakcina is.:) A nyúl fülét ha szépen tisztán tartjátok nem lesz baj. A nyúl nagyon tiszta állat, mosakszik eleget, de azért hetente nézzetek bele a fülébe.:) Ha figyeltek a fülrühössége elkerülhető.:) Sok sikert...
Kedves Érdeklődő! Valószínű, hogy unalomból rágja, próbálkoztak már toalettpapír-gurigával? Nálunk is voltak ilyen problémák, de a gurigáért cserébe lemondtak a rácsról, viszont sok gurigát "elfogyaszthatnak". A karmokat nagyon nehéz vágni a pici méret miatt, meg lehet kérdezni egy állatorvost, hogy levágná-e. Mi magunk vágtuk a szükséges esetben, de elég óvatosan kell vágni, nehogy megsérüljön a karom beidegzett része. Csak abban az esetben vágtuk, ha már jelentősen visszahajolt a karom, a hosszabbat könnyebb is vágni, amíg nem volt muszáj, addig nem vágtuk. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)