7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, mi lehet a duzzanat, személyesen kellene megvizsgálni a tekit. Előfordulhat tályog (vérömleny), daganat, zsírcsomó, bőrgyulladás, amit lát a nyakán. Szerintem érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így könnyebb eldönteni, hogy csak ártalmatlan dologról van szó, vagy szükséges valamiféle kezelést alkalmazni.
Ne aggódjon, az ivartalanítás rutinműtét, igen könnyen átvészelik a szukák. A seb mérete az operatőrtől függ, általában 10-13 cm, bár nem tudom, milyen termetű kutyáról van szó. Hiszen más a méret egy tacskó vagy német dog esetén. Közvetlenűl a műtét után a fájdalomcsillapítás azért fontos lehet kb. 4-5 napon át. Ne erőltesse a sétát sem, ha nincs kedve hozzá, és laza bélsárt biztosító táplálékot kell neki adni. Csont etetése tilos!!!
Ajánlott a páratartalmat 50-80% között tartani.
Az idős szukák esetében igen gyakori az emlődaganat kialakulása. Maga a műtét - ha szakszerűen végzik - nem túl kockázatos, bár idős állatnál javasolt a műtét előtt vérvizsgálatot végztetni, hogy tisztában legyünk a beteg máj- és veseműködésével. Nem értem, miért akarják kétszer altani és műteni, hiszen az ivartalanítást és a daganateltávolítást egy műtéttel egyszerre meg lehet oldani. Az ivartalanítás valóban szükséges.