7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A pupilla tágasságát és szimmetriáját a III. agyideg szabályozza. Pszichés izgalmi hatásra tágul, paraszimpatikus hatásra szűkül, a fényerősségtől függetlenül. A pupilla egyenlőtlen tágasságát okozhatja a III. agyideg működésének zavara (perifériás ideg károsodása, agyrázkódás), és a szem belső szerkezetének betegségei is (belső szemgyulladás, fertőző betegségek, pl. FIP, Aujeszky, valamint glaucoma esetén ). Lényeges, hogy a cica szemének pupillája tartósan tág, vagy éppen az ellenkező oldalon nem képes tágulni. Ha ez a probléma többször ismétlődik vagy tartóssá válna, mielőbb vigye el a cicát állatorvoshoz.
Ha vörösfülü ékszerteknősről van szó, akkor mélyebb kerti tóban (minimum 120 cm) átteleltethető minden gond nélkül. Ha erre nincs lehetőség, akkor egy 7-10 °C hőmérsékletű pincében, kis vízben megoldható a teleltetés.
Szerintem ez csak a tengerimalacok szokásos kommunikációs hangja. Puttyogásnak is szoktam hívni. A legtöbbféle érzelmi hatásra ezt a hangot adják ki (öröm, jóérzés, izgalom, stb.), de félelem esetén inkább sivítozásba megy át.
Általában nem szoktam javasolni, az esetleges agresszió miatt. De óvatosan és fokozatosan szoktatva esetleg meg lehet próbálni, főleg, ha kis koruktól szoktatjuk őket. Szóval nem tudom :)
Ne ijedj meg, semmi egészségügyi problémája nincs a kis gekkódnak. A leopárdgekkók egészséges emésztése szempontjából elengedhetetlen, hogy homokot vagy apró kavicsokat nyeljen le az állat, ez náluk természetes jelenség.