7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Ez valószínűleg hályog lesz- orvosi segítséggel eltávolítható.:)
Kedves Cirmi gazdik! A vázolt probléma annyira összetett és olyan bonyolult, hogy azt ennyi információ alapján és vizsgálat nélkül felelőtlenség lenne megválaszolni. Azt javaslom, hogy keressenek meg egy homeopata állatorvost, aki a részletes kórelőzmény birtokában és a szükséges vizsgálatok elvégzése után megfelelő tanácsokat tud adni és gyógykezelésben részesíteni a cicát. A homeopata állatorvosok listáját itt találják: http://www.homeopata.hu/?q=oldal/homeopatia-mindenkinek/homeopatias-orvosok/allatorvosok Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
A vetéltetés injekcióval történik, utána újra vemhesülhet a kutya, tehát nem ivartalanítjuk. Én az ivartalanítási műtétet javaslom, mert a későbbiekben sem lesz gond nem kívánt vemhességgel és gyakori betegségekkel, mint emlődaganat, gennyes méhgyulladás, stb. A műtét ára rendelőnként változó, de nagyságrendileg 30-40 ezer Ft között szokott alakulni. Az injekiós vetéltetés sikere nem 100%-osan garantálható, és elég drága, mert több injekcióra és több ultrahangos vizsgálatra is szükség van. Majdnem eléri a műtét árát. A műtét a leggyorsabb, legkevésbé időigényes és tökéletes megoldás. A műtét során eltávolítják a petefészkeket és a vemhes méhet is.
Mindenképpen mutassa meg egy másik állatorvosnak is. Lehet egy felfekvésből (állandó irritációból) kialakult jóindulatú szövetszaporulat, de nem kizárható a daganatos háttér sem. Valószínűleg műtétre szorul...
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.