7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A macska nem butus, hanem nagyon is okos. Minek rohangásszon egerek után, ha amúgy is kap eleget enni? És gondolom ő mással szeret játszani. Nekem például volt egy macskám, aki a fotelban ülve végignézte, ahogy egy szalmakalappal próbáltam elkapni egy egeret, aki a kertesházunk nappalijában rohangászott. Marci macska csak lelógatta a fejét a fotelből és álmos-félszemmel sandított rám, és gondolom felettébb jól szórakozott. Az egeret elfogtam és kivittem a kertbe (persze a szomszédhoz tettem! :), de másnap újra bent volt a házban.... Egyébként állategészségügyileg is megnyugtatóbb, ha nem eszik a macska egeret (lásd: toxoplazmózis, házi feladat: utánanézni az interneten, hogy miért!) Ajándékot pedig a Háziállat Online csapatától kéne kicsikarni a helyes válaszért! :))
Őszintén megmondva nem tudom, szabályozva van-e vagy sem. Az én elpusztult kutyámat a kertünkben temettem el, úgy, hogy kb. 50 cm földréteg került fölé. És ültettünk rá egy szép fát, ami mindig rá emlékeztet. És igazából nem is érdekelt, hogy szabályozva van-e a dolog. Ha kertjük nincs, hamvasztatni is lehet, megfelelően engedélyezett kutyatemetőben, és ott el is lehet temetni.
Az a biztos, ha semmilyen szobanövényt nem eszik az állat. Így biztos nem fog "megmérgeződni"! A szőrhullás vedlésnek tűnik így októberben és a körmét szükség esetén (tehát ha túl hosszú és nagyon karmol!) kell levágni.
Megnyugtathatom, ki fog nőni. Mindenesetre javaslom, hogy máskor legyen óvatosabb! Ha mécsest gyújt, ne hagyja felügyelet nélkül a macskát. Szerencse, hogy nagyobb baj nem következett be.
Magyarországon jelenleg segélykérő szolgálat teknősök részére nem működik és nincs is. Sürgősségi és életveszélyben lévő betegek (beleértve a hüllőket is!) esetén, valamint bármilyen állatorvosi segítséget igénylő esetben az állattulajdonosok bizalommal fordulhatnak a fővárosban a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Kisállatklinikájának (belgyógyászati, sebészeti és szülészeti) állatorvos munkatársaihoz, ahol nappali (08-22 óra) és éjszakai (ügyeleti, 22-08 óra) betegellátási időbeosztás keretében dolgoznak. Pest megyében és vidéki nagyvárosokban pedig a kedvtelésből tartott kisállatok ellátására szakosodott rendelőket, ambulanciákat, állategészségügyi központokat tudnám ajánlani, ahol korszerű műszerekkel, orvostechnikai berendezésekkel és nem utolsósorban széles körű szakmai ismeretekkel rendelkeznek a különböző állatfajok betegellátási feladatai számára.