7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.