7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Sajnos lehetséges, hogy maradandó károsodást szenvedett a légzőszerv, de érdemes kipróbálni az antibiotikumos orrcsepp használatát, gyulladáscsökkentőket, illetve légzéskönnyítő gyógyszereket. Sok esetben ezek megszüntetik a megváltozott légzési hangot.
A poros forgács sok megbetegedésnek lehet a kiváltó oka, ezért sohasem szabad kisállat alá rakni. Azonban lehet még a háttérben bakteriális fertőzöttség is a leírtak alapján, ezért javasolnám, ha még egyszer jelentkeznek a tünetek, nézessék meg állatorvossal. Addig is ügyeljenek arra, ne érje huzat az állatot, egyenletes hőmérsékletű szobában legyen, és a forgács sohasem legyen poros!
Szükséges a sünök féreghajtása a vásárlást követően. Gyakran előfordul külső parazitával történő fertőzöttség is náluk, ezért javasolnám, hogy lássa állatorvos a süniket közvetlenül a vétel után.
A leírtak alapján nagy a baj. Az állat a táplálékfelvétel hiányától ki van száradva, éhezési állapotba került. Ennek oka nagyon sok minden lehet. Egyszerű okként lehet említeni a fog túlnövését, ami akadályozhatja a táplálékfelvételben. Ez a probléma könnyen kezelhető, és az állat meggyógyul. Viszont lehet a kórok más, amit minden esetben csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni. Azt javasolnám, minél hamarabb lássa a kisállatot állatorvos.
A ketrec nyalogatásának több oka lehet, nem biztos a vitamin- vagy nyomelemhiány. Kifejezetten rágcsálóknak való vitamint ajánlok, pl. Gervivet Nager rágcsálóvitamint. Azonban a rács nyalogatása történhet unalomból, rágófa hiányából, szomjazhat is az állat, vagy akár mozgásra lenne szüksége. Elképzelhető, hogy nem kap elegendő szénát, rostot, ezért rosthiányból vagy fogtúlnövési problémából viselkedik így. Vigyázni kell azonban a gyümölcs adásával, hiszen a benne levő cukrot és más édességet csak nagyon kis mennyiségben tolerálja a szervezetük, hamar cukorbetegekké válhatnak. Legfeljebb almát vagy más, kevés cukortartalmú gyümölcsöt kaphat hetente kétszer.