7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.