7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Hajtsd szét a szőrét minél több helyen, és ellenőrizd a bőrét, szőre tövét: kis fekete pöttyöket fogsz látni, ha bolhás a kutya. A vakarózás is elég jellegzetes tünet. Olvasd el alábbi cikkeinket is a témában.
Ennek a problémának a megoldását nem érzelmi, hanem szigorúan szakmai alapon kell kezelni. Ennek módja pedig az, hogy ha Ön megbízik az állatorvosban, akkor azt teszi, amit ő javasol. Nem véletlenül javasolja, amit mondott, ennek ez a megoldása, így gyógyítható. Ha erre nem kerül sor, akkor ez a szeme végleg károsodhat. A javaslatom mindössze annyi, ha van rá lehetőségük (és van a közelben) akkor érdemes lehet szemész specialista állatorvosnak is megmutatni.
Kérdései ebben a formában nagyon általánosak! Igen, van felfúvódás kutyáknál és macskáknál is, de legtöbbször nem önmagában, hanem bizonyos kórformákhoz kapcsolódóan (pl. gyomorcsavarodás, vagy bélelzáródás). A tünete az, hogy az állat hasa kikerekedik, dobszerűen feszessé válik. Szerencsétlen esetben akár halálos is lehet, de erre ritkán kerül sor, ha időben észreveszik és megfelelő kezelést kap a beteg. A patseurellák baktériumok, amelyek a nyúlon kívül más állatfajokat (és pl. az embert is) megbetegíthetik. Ez a kórokozó fertőző, de a fertőzés azért nem úgy terjed, mint pl. az influenza.
Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Az Önök esetében ezt az alaphelyzetet azonban lényegesen befolyásolja, hogy a kutyájuk már az ivartalanítás előtt is inkontinens volt, ami már közel sem olyan gyakori probléma. De mivel az Epheritre javult, ebből az a sejtésem van, hogy ez a probléma is hormonhiánnyal állhatott összefüggésben. Úgyhogy igazából nem is értem, eddig miért nem javasolta Önek senki a fent említett megoldást?
Ennyi információból látatlanban nem lehet megmondani, mi a kutya baja. Vidd el állatorvoshoz, egy alapos vizsgálat kiderítheti, hogy van e valamilyen betegsége!