7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A macskabajusz letöredezésnek okát nagyon nehéz (sok esetben lehetetlen) kideríteni. Legtöbbször a hosszú szőrszál szokásosnál másabb (gyengébb) szerkezete áll a háttérben, aminek leginkább genetikai okai vannak. (Egyes fajmacskákban nagyon gyakori jelenség.) Ha kijáró életmódot folytat, sokszor kerülhet olyan helyzetbe, ami a bajusz szálak sérülését okozza. Az sem lehetetlen, hogy a full extrás ellátás ellenére valamilyen anyagból hiányt szenved. Nagyon alaposan kellene utána járni a dolognak, vérvétel, szőrminta vizsgálat, stb..
Az a javaslatom, hogy hozza el cicáját a Rendelőbe, mert alapos szemvizsgálattal lehet csak megállapítani, hogy a szem milyen mértékben vagy egyáltalán károsodott-e, és látásában zavarja-e.
Mindenképpen javasolt a kis gekkót megmutatni, egy hozzáértő állatorvosnak. Az étvágytalanság és a fogyás hátterében egyaránt állhat valamilyen tartástechnológiai hiányosság (mégha a hőmérséklet és a táplálás a leírás szerint jónak is tűnik.), de szinte bármilyen betegség kezdeti, illetve melléktünete is lehet. Télen egyébként gyakori probléma az étvágytalanság, azonban ez nem feltétlenűl jár együtt gyors testtömegcsökkenéssel (fogyás).
Az első kérdés az, hogy gyakran eszik-e már most is céklát a törpenyúl? Mert ha igen, az pirosra festheti a vizeletét. Ha nem, akkor irány az állatorvos! Milyen zöldségeket ehet? Tulajdon képen mindenfélét lehet nekik adni, ami puffasztja, azt kerülni célszerű. Ilyen a káposzta. Ami puffaszt és borzalmas szaga van a nyúlbogyónak tőle. Salátát is mértékkel vagy sehogy mert tele van vegyszerrel ami veszélyes lehet rá. Amit szeretnek nagyon az a zöldek, alma, banán, répa, cékla nyersen.
Nem minden macska szereti a simogatást, - mert alapjában egy´ragadozó´ állat. Az ételekkel való kényeztetés nem jelet egyet azzal, hogy a macska mindent megenged az ételt adó embernek, - főleg, ha nincs úgy nevelve, hogy valamilyen elvárás volna támasztva a ´jó világ´ -ért cserébe. A harapásnak vagy az az oka, hogy a macska tiltakozik a testkontaktus ellen, vagy ilyen módon próbálja játékos harcra motiválni a gazdit.