7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Frissen vásárolt teknősöknek sokszor időre van szükségük, hogy megszokják az új helyüket. Ez néha több hétig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt érdemes minnél nagyobb nyugalmat biztosítani a teknősnek (keveset kézbe venni, piszkálni). Lehetőség szerint élő vagy fagyasztott táplálék szerepeljen az étlapon. Változatos eleséggel javasolt megkínálni őket, ilyen pl. a megfelelő méretű csalihal, földigiliszta, különböző rovarok, stb. Alaposan felül kell vizsgálni a tartási körülményeket is, hogy biztos megfelelő a kis teknős számára.
A hangutánzás képessége nagyban egyed függő, illetve sok esetben hónapok is eltelnek, mire megszólal az új helyét, gazdáját megszokott madár. A papagájok szelídítése és beszédre tanítása ennél több türelmet igényel.
Műtét előtt elegendő a kb. 12-18 órás koplalás. Második kérdés: mindegy, a lényeg, hogy tüzelés alatt nem lehet operálni.
Macskák esetében a szájon keresztül adott nyugtatószerek gyakran hatástalanok, vagy ellenkező hatást váltanak ki, azaz még nyugtalanabb lesz az állat. Macska esetén a 12 éves kor (önmagában) nem indokolja a bódítással kapcsolatos félelmeket. Ma már egyébként is vannak olyan "jóindulatú" altató ill. bódító szerek, melyek alkalmazása minimális veszéllyel jár, ráadásul a szükséges beavatkozás után az állat felébreszthető. Vannak olyan macskák,melyek nagyon rosszul tűrik a fésülést, nyírást. Ilyen esetekben elkerülhetetlen a bódítás alatti beavatkozás. A szőrhullás okának kiderítése érdekében (is) állatorvoshoz kell fordulniuk. Az elváltozás hátterében lehet pl. bőrgyulladás, vagy gombásodás is.
Javaslom, hogy a kutyát vigyék el állatorvoshoz, ugyanis a teniszlabda nagyságú duzzanat akár hüvelyelőesés is lehet. A 3-4 hetes tüzelés fiatal, először tüzelő szukánál nem feltétlenül kóros.