7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
- A tüzelésnek nem lehetnek közvetlen halált okozó következményei. - A mérgezésnek nagyon sok tünete lehet, de ez esetben feltételezhetően csak kémiai méreganyagok okozta tünetek jöhettek volna számításba és ezeket a leírása alapján a kutya nem produkálta. (öklendezés, hányás, szájból vérzés, remegés, koordinálatlan mozgás, légzés zavar) - Az állat idős kora és az embertárs elvesztése együtt jelenthette az okot. - Egy idős kutya menhelyről történő örökbefogadása mindenképpen dicséretre méltó gondolat, - azzal a feltétellel, hogy az idős kutya speciális igényeit és tartási körülményeit megfelelő módon ki tudja elégíteni.
A kalitba helyezett puhafa darabkák, fűzfagallyak legyenek állandóan előtte. Ezek rágása, széttépése lekötheti a madarat. Megoldás lehet pár beszerzése, odú felhelyezése is, de a már tolltépésre rászokott madarat nehéz lesz teljesen leszoktatni erről a rossz szokásról. Multivitamin és ásványi anyag kiegészítésre szükségük van a fogságban tartott papagájoknak. A különféle gyártók készítményei beszerezhetők a kisállat-kereskedésekben, állatpatikákban, takarmányboltokban.
Az ízületgyulladásra javasolt gyógyszerek (ún. "nem-szteroid gyulladáscsökkentők" vagy NSAIDok) csak egészséges máj és veseműködés mellett használhatók biztonságosan. Mivel egy 13 éves kutyánál már elképzelhető (bár nem törvényszerű!) ezen funkciók károsodása, mindenképp javaslom, hogy előbb egyeztessen kezelő állatorvosával, mielőtt gyógyszert adna a kutyusnak. A biztonsággal állatoknak adható fájdalomcsillapítók receptkötelesek, így nem is vásárolhatók patikákban anélkül. A recept nélkül kaphatók (pl paracetamol, ibuprofen tartalmúak) kutyákban mérgezők lehetnek!!!
A kalcium hiány mellett, hasonló tüneteket okozhat férgesség is. Bizonyos féregfajok - orsóférgek - olyan méreganyagokat termelnek, amelyek idegrendszeri tüneteket okozhatnak, ami az állat halálához is vezethet. Ezért szükséges a kölykök 2 hetes korától 2 hetenként történő féregtelenítése TÖBBSZÖR!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megnézze, és ha szükséges mintát vegyen belőle, mert ez így csak találgatás. Lehet jó és rosszindulatú szövetszaporulat is...