7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Lehetséges, hogy az ivarzás fellobbantja a territoriális és hierarchikus küzdelmeket, ezért ellenséges a kicsivel az idősebb macska. Szerintem mindkettő ivartalanítása lenne a célszerű, mert akkor nem állna be újabb egyensúlytalanság a nemiségekben.
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Ha a hím egér is eléri az ivarérett kort, garantáltan nem lesz gond a szaporulattal! Egyébként a nőstényeknél sincsenek kifejezetten feltűnő jelei az ivarzásnak!
Állatoknál nincs "aranyér" betegség. Ennek anatómiai okai vannak. Ha valami "kitüremkedést" lát a végbél tájékán, az végbélelőesés lehet. Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ez komoly betegség!
Van remény a gyógyulásra, bár súlyos a betegség. Akár otthon is érdemes szájon át paraffinolajat beadni neki (patikában kapható) ebbe is bele lehet törni a széntablettát és kis fecskendővel beadogatni, de az orvoshoz mindenképpen vissza kell vinni, mert ott kap görcsoldót, fájdalomcsillapítót és egyéb gyógyszereket.