7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A kérdésében benne van a válasz is: nem ártana bélsárvizsgálatot végezni. A továbbiak ennek eredményétől (is) függenek. A rendszeres (legalább 1/2 évenkénti) állatorvosi vizsgálat, a szokásos féregtelenítés (legalább negyedévenként) éppen az ilyen esetek megelőzését hivatott szolgálni.
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a duzzanat. Sérülés, daganat, fertőzés egyaránt okozhat ilyen tünetet. Ezek elkülönítése csak alapos állatorvosi vizsgálattal lehetséges. Javaslom mutassa meg egy hozzáértő szakembernek a teknőst.
A Frontline nem kifejezetten jó a szőrtüszőatkára. Én a Tactic fürdető oldat használatát javaslom.
Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy az életkor önmagában nem betegség. Nyilván alapos fizikális vizsgálat, vérvizsgálat és szükség esetén mellkas RTG és szív UH+EKG kellhet ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az állat biztonságosan altatható. Ezek a vizsgálatok egy 13 éves kutyusnál műtét nélkül is ajánlottak, amolyan állapotfelmérő jelleggel. Ha ezeken semmilyen rendellenesség nem észlelhető, akkor a kutya altatása megfelelő protokoll mellett kifejezetten biztonságos.
A kép alapján nehéz bármit is mondani. Külső és belső sérülés is okozhatja, javaslom, keressen fel minél hamarabb egy kisállatorvost.