7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Viselkedési problémákat számtalan betegség, tartástechnológiai hiányosság okozhat. A "dörgölőzés" hátterében nagyon gyakran atkás fertőzés vagy vedlési rendellenesség szokott szerepelni. Egyéb problémák, amelyek hasonló tünetet okozhatnak: kisméretű terrárium, nőstény kígyó esetében tojásrakó hely hiánya, stb. Minndenképp állatorvosi vizsgálat szükséges, hogy tisztázódjon a furcsa viselkedés oka.
Kedves Állatbarát! A lesoványodás lehet a fogától is. A szőrhullás külső élősködő vagy hormonális hátterű, de ez attól függ, milyen nemű az állat. Az ételek összetételét is kellene tudni, ezért javaslom, mindenképpen vigye el szakállatorvoshoz. Szívesen látjuk a Család Utcai Rendelőnkben. Üdvözlettel: dr. Varga József
A kérdéssel kapcsolatosa válaszom első részében kénytelen vagyok megkérdezni azt, hogy valóban keresztező szalag szakadása van-e a kutyának, mert ez a körülmény lényegesen befolyásolja, hogy a műtétnek valóban van-e értelme, illetve, hogy mit és mennyire tud segíteni. Egy év alatti kutyáknál ebben a fajtában viszonylag ritka a szalag szakadása, gyakrabban fordul elő. hogy a tapadási helynél szakad ki a csontfelületről a szalag. Ennek másak a gyógyulási vonatkozásai, mint a valódi szalgszakadásnak. A keresztező szalag szakadásnak kétféle műtéti megoldását alkalmazzák (ezt most nem részletezném különösebben), mindkettőnek jók lehetnek a kilátásai. Jó kezű sebész, megfelelő technika, a műtéthez és az utána történő utókezeléshez jól viszonyuló kutya és gazdi együttese akár tökéletes mozgást eredményezhet. Tény azonban, hogy ez nem egy egyszerű műtét, és sok esetben nem teljesen úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt várjuk. Ilyen helyzetekben lehetnek kisebb-nagyobb problémák.
Amit észrevett, az nem kóros kölyökkutyáknál.
Üdvözlöm! Az említett tünetek alapján érdemes lenne egy korrekt (!) állatorvosi vizsgálat a kutyájuk lábával kapcsolatban (RTG vizsgálattal együtt). Több olyan probléma is felmerülhet, ami azonnali (akár sebészi) beavatkozást igényel, különben az állapot csak tovább romolhat.