7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Ha tisztálkodáskor jelenik meg a tengerimalac szemében fehér váladék, az egy természetes folyamat, amelynek fontos szerepe van: a váladék a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. Éppen ezért nem kell ellene semmit sem tenni. Ha nagyon elszaporodik, megnő a mennyisége, az lehet meghűlés, allergia jele, ez esetben állatorvoshoz kell fordulni.
Elsőnek egy viszont kérdés: miért simogatja (ez egy pozitív élmény, jutalom, dicséret a kutya részére - ha nem csalnak ismereteim !) a kutyát amelyik morog ??? Valószínűnek tartom, hogy vagy valamilyen kettőjük közötti kommunikációs félreértés, vagy a kutya részéről kezdeti domináns megnyilvánulások vannak a jelenség mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követően, a kutya és a tartási körülmények ismeretében tudok használható tanácsot adni.
A szobában elengedett cukormókus bebújhat az ülőbútorok huzata, vagy a párna, takaró alá, így ha nincs szem előtt, vigyázni kell, nehogy ráüljünk. A nyitva hagyott fiókba is bemászhat, amit véletlenül rázárhatunk. Veszélyt jelent a ventilátor és a hősugárzó is, valamint a virágváza se kerüljön az útjába, mert ha összetöri, a szilánkokkal megvághatja magát.
A szabály: a kölykök legalább négy hetesek legyenek, mikor az első fürdőjükre sor kerül. A fürdetésről bővebben a csatolt cikkben olvashat.
Igen, még kell egy kis idő neki, hogy megszokja az új környezetét, és akkor kimerészkedik majd.