7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
A fülgyulladás és a bűzmirigyek teltsége között lehet összefüggés, de csupán a mirigyek tisztításával nem fog rendeződni a már kialakult fülgyulladás. Ezt a problémát a külső hallójáratból vett minta bakteriológiai és mikológiai vizsgálata alapján kell kezelni az előzetes szakszerű fülmosás után. Krónikus esetek műtéti megoldása is szóba jöhet.
Az ékszerteknősök teleltetése hazánkban kerti tóban nem ajánlott, hiszen túl hideg a tél és túl hosszan van hűvös! Próbálkozni csak idősebb, északi fajokkal érdemes (ilyenek például a díszes ékszerteknősök), minimum 2 méter mély kerti tóban! Nem ajánlom a teknősök szabadban való teleltetését!
Lehet egyedül tartani, de mivel ilyenkor többet unatkozik, nagyon sokat kellene vele foglalkozni, játszani! Ha ez nem megoldható, akkor csak párban érdemes, vagy sehogy :)! A ketrec alapterülete elégnek tűnik, de mindenképpen naponta ki kell őt venni egy kis szabad sétára, játéra, futkározásra, simogatásra! Szerintem teljesen mindegy, hogy hím vagy nőstény a jövevény. Egyébként fiatal korban sokszor még nehézkes meghatározni a nemüket.
A koraellést és a magzatok megevését okozhatta a költözéssel járó stressz, de a látászavart nem! Forduljanak állatorvoshoz, alapos kivizsgálás szükséges.
Mindenképpen ki kell vizsgálni az okát! Lehet parazitológiai vagy más fertőző háttere.