7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Üdvözlöm! A hím a nőstény elutasítása miatt ingerült! Azt javaslom, hogy teleltesse őket! Ne etesse őket két hétig, majd langyos vízben úsztassa meg őket, hogy a bél tartalom teljesen kiürüljön. Ezután sötét helyen egy medencében (üveg, műanyag) néhány cm vízben kell őket betenni -lehetőleg külön- és két hónapig nyugalomban hagyni őket! Hetente kell őket ellenőrizni, ha bármilyen rendellenességet tapasztal, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! Az ébredést fokozatosan kell csinálni, hogy ne hirtelen kerüljön melegbe. A folyamat 1 hétig tartson, majd további két hét múlva kínálja meg őket élelemmel, mert az emésztő enzimek később indulnak be. Az etetés után meg lehet próbálni a párzást! Szerintem sikerülni fog!
Látatlanban, vizsgálat nélkül nagyon nehéz egy ilyen esetről véleményt mondani, mert a leírás nem ad választ egy sor olyan kérdésre, aminek fontos szerepe van (vagy lehet) a megítélésben. Ezért mindenképpen azt tudom csak ajánlani, hogy mielőbb mutassák meg a cicájukat egy állatorvosnak, aki majd megvizsgálja, ha kell, elvégez kiegészítő vizsgálatokat (pl. megröntgenezi a lábát) és ennek alapján talán tud majd valami érdemlegeset mondani.
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Én azt gondolom, hogy az internetes tanácskérés helyett ezt a cicát el kellene vinni állatorvoshoz. És ha a másik kettőn is mutatkoznak tünetek, akkor azokat is. Ennél többet nem nagyon tehet.