7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Kedves Gazdi! Lehet gyomorhurut, idegentest a gyomorban, gyomorfekély, vékonybélgyulladás, torokgyulladás stb. Állatorvosi vizsgálat szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnálom, de ennyi információ nem elegendő a diagnózis felállításához. Lehet szó cukorbetegségről, pajzsmirigytúltengésről, veseelégtelenségről, de ezek megállapításához állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Tisztelt Kérdező! A cicáknál gyakori, hogy nem akkor szeretnek minket, amikor mi szeretnénk. Ezt a tényt el kell fogadni, és ennek figyelembe vételével kell közeledni a cicához. Az, hogy mely ingereket éli meg a cica stresszként, és hogyan reagál azokra, részben örökletes tulajdonság, részben főként az első 3 hónapban átélt ingerek, és az azokra kialakult tanult válaszok határozzák meg. A 6-9 hónapos kor az ivarérés időszaka, emberi példával élve a dackorszak. Ha a probléma régebben fennáll, akkor érdemes átgondolni, hogy a tartási körülmények mindenben optimálisak-e a cica számára. Sok olyan tényező lehet, amit a cica stresszként él meg, de mi nem is gondolunk rá. Ilyen lehet például egy csepegő csap megjavítása is, ha a cica rászokott a csepegő víz fogyasztására. Vagy valamelyik szomszédnál szintén ivarérő macska van, esetleg a lépcsőházban egy a cicában félelmet keltő változás volt (tatarozás, agresszív kutya...és most különösen a petárdázás). Részletesen végig kell gondolni a tartás körülményeit, az abban létrejött változásokat, esetleg állatorvos és/vagy viselkedésterapeuta segítségével. Léteznek különböző steresszoldó készítmények is cica részére, de ezeket állatorvos kell felírja. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Erzsébet! Sajnos újabb kontrasztos RTG vizsgálatra lenne szükség, hogy akadálymenetes-e a béltartalom továbbítása. Ha igen, akkor érdemes lenne vérvizsgálatot is csinálni (veseműködés, májfunkció, leukémia stb.) Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Egy gyomortükrözés kellene, amit pl. az Egyetemen meg tudnak csinálni. Valószínűleg özofageális reflux betegsége van, ami többek között műtéttel orvosolható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc