7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Bár madárparkunkban van néhány galambfajta, nem ismerek minden fajtát. Javaslom a MGKSz weboldalán (http://www.mgksz.hu/) található információkat olvassa át, illetve az egyesület tagjainak (a honlapon fórum is működik) tegye fel a kérdést.
Kedves Olvasónk! A tejtermelés serkentésére az Urtica urens nevű homeopátiás szert javaslom D30-as potenciában az első nap napi 2x, majd további néhány napig napi 1x. Ez a szer pár napon belül képes megindítani ill. növelni a tejtermelését. A leveléből az nem derül ki, hogy a szuka kutya megfelelően gondozza-e a kicsiket. Ha esetleg itt is probléma van, akkor ezen a Sepia nevű szer C200-as potenciájának egyszeri adagjával lehet segíteni. Sok örömet kívánok a kiskutyákhoz! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A jelenség valószínűleg két dolog összegződéséből ered: 1./ a kutya ivaréretté válásának kora, amikor mutatni akarja a másik kutya irányába rátermettségét, erejét, aktivitását és hangját 2./ egy megerősített rossz szokás mert valószínűleg kezdettől nem megfelelően reagáltak az ugatásra Megoldások: ivartalanítás, és "pozitív büntetés tréning". A kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. Minden kutyának 'kutyaszaga van' - nem lehet krokodil szaguk! A szőrzet és bőr illata nagymértékben összefügg a kutya táplálékával, anyagcseréjével, esetleges allargás vagy más szőr/bőr betegséggel. Sok esetben a jellegzetesen erős szagnak a szájban vagy a fülben kialakult fertőzés, betegség, gyulladás vagy szennyeződés az oka. Ezek szakszerű megszüntetésével a kellemetlen illat is elmúlik. A kint, kutyaólban tartott kutyák sok esetben a kutyaól nem megfelelő tisztasága miatt vesznek föl jellegzetes szagot. A kereskedelmi forgalomban számtalan jó minőségű, illatos kutyasampon és kutyaparfüm kapható.
Kedves Dorottya! Báró esete mindenképpen egyedi kezelést igényel! Lehet kiegészítésképpen próbálkozni gyógyhatású készítményekkel, de sikert elérni, csak egy komplex, "személyre szabott" terápiával lehet. A homeopátián belül létezik egy külön gyógymód a daganatos betegségek kezelésére. Ez az ún. Non Toxic Tumor Therapy (NTTT), azaz nem mérgező daganat-terápia, amit minden esetben az egyedi jellegzetességek alapján kell összeállítani. Ehhez a terápiához, - mivel egyedi (holisztikus) -, minden esetben egy részletes anamnézis-felvételre van szükségem, ami kb. 1-1,5 órai beszélgetést igényel. Ugyanis pontosan ismerni kell a tünetek első jelentkezésének körülményeit, a lehetséges kiváltó okokat, az azóta történteket, hogy mi javít, mi ront a kutyus állapotán, stb. Miután részletesen megismertem a kutyus tüneteit, akkor tudom ezt a komplex terápiát összeállítani kedvence számára. Ha szeretné, szívesen segítek. Időpont-egyeztetés céljából, kérem, hívjon fel a következő számon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A görénnyel kapcsolatban valószínűsítem, hogy túlivarzásról van szó, de más is lehet a háttérben. Mindenképpen jó lenne állatorvosnak megmutatni. Görények kezelésében járatos kollégát keressen. A beagle szeme a távoli fotón nem látszik jól. Ettől függetlenül azt tanácsolom, hogy miután ismételt kiújulásról van szó, forduljon szemész specialistához.