7026. Macska ellése: így segíthetsz az anyacicának
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
A macskák általában ösztönösen és segítség nélkül képesek világra hozni kiscicáikat, de gazdiként fontos, hogy felkészülj a szülésre, és szükség esetén támogatást nyújts.
Sok kutyatartó megtapasztalta már azt a különleges pillanatot, amikor hazaérve kedvence izgatottan várja az ajtóban – mintha pontosan tudná, mikor érkezik a gazdi. De vajon honnan tudják ezt a kutyák? Vajon érzékelik az idő múlását, vagy más képességeik segítik őket ebben?
Ha van egy kutyád vagy macskád, akkor tudod, hogy ők nem csak háziállatok – családtagok. Éppen ezért teljesen érthető, ha szeretnéd tudni, mi történik velük akkor is, amikor nem vagy otthon.
A SUP nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is kiváló kikapcsolódási és mozgási lehetőséget kínál. Egyre többen viszik magukkal kedvenceiket a vízre, de vajon tényleg jó ötlet a kutyát SUP-ozni vinni? Nézzük meg, miért lehet előnyös és mikor érdemes kerülni ezt a sportot!
Bár a macskák felismerik a nevüket, nem mindig reagálnak, amikor hívod őket. Ez a cikk elmagyarázza, miért viselkednek így, és hogyan hívhatod fel a figyelmüket.
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A szilárd táplálékra lassan rá lehet majd térni, kb. 3-4 hetes kortól, ajánlatos valamilyen közepes minőségű (Happy Dog, Flatazor, Acana) kölyöktáppal kezdeni az átszoktatást. Kicsit be kell nedvesíteni a száraz tápot és akkor jobban elfogadják. Ezek a tápok csak komolyabb állateledel üzletekben kaphatóak. A féregtelenítés 2 hetes kortól 2 hetente szükséges, pasztával vagy tablettával ajánlott. Csak az állatgyógyszer a hatásos!!! Figyelni kell, hogy bolha, atka nincs-e bennük, a Frontline spray a leggazdaságosabb ennyi állatnál. Ez csak állatpatikában kapható! Az első oltás a Parvó vírusos bélgyulladás elleni védőoltás, 7-8 hetes korban szükséges, majd 2 hetente újabb oltások összesen 4 alkalommal. Amíg ez a program le nem fut, tilos utcára vinni őket!!! Ha igazán szeretik őket, a kölyökkori táplálkozáson ne spóroljanak, mert ez egy életre meghatározza a kutyusok egészségét, fejlettségét.
Nincs különösebb veszélye az altatásnak, ha szakember végzi. A nőstény ivartalanítását javaslom, mert ez talán nagyobb nyugalmat biztosít odahaza, hiszen a sorozatos ivarzások megszűnnek.
Szerintem csak több törődésre, játékra, szabadságra vágyik. Naponta több időre kellene szabadon engedni a szobában, hogy a gazdájával lehessen, röpködhessen. Nagyobb kalitkával is lehet próbálkozni, amibe több játék kerülne és ezzel elfoglalná magát a madár.