7036. Család megmentette beteg kutyáját és teljesítette életre szóló kívánságlistáját
Egy szerető család gondoskodik 12 éves, rákbeteg golden retriever Theo utolsó napjairól, hogy fényes kalandokkal és sok szeretettel legyenek megtöltve.
Egy szerető család gondoskodik 12 éves, rákbeteg golden retriever Theo utolsó napjairól, hogy fényes kalandokkal és sok szeretettel legyenek megtöltve.
Ha a kutyád krónikus fájdalmakkal küzd, az akupunktúra segíthet a mozgékonyságán, az energiaszintjén és az általános életminőségén, így új lendületet adva a mindennapi életének.
Módszereink segítségével könnyedén megtaníthatod a macskádnak, hogyan használja a macskacsokrot. Ügyelj arra, hogy a macskádat a sajátos igényeihez és viselkedéséhez igazítsd az átállás során.
A megfelelő kutyapanzió kiválasztása nagyon fontos, mert itt biztosíthatod, hogy a kutyád barátságos és biztonságos környezetben tölti a napját, miközben te máshol vagy.
Készítsd el saját készítésű, sós tésztából készült mancslenyomat ornamentumodat. Így örök emléket teremtesz kedvenced első karácsonyáról, miközben együtt tölthettek minőségi időt.
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.