7046. Tudják a kutyák, amikor közel vannak a véghez? Ezek a jelek utalnak arra, hogy a kutyád nemsokára elmegy
Figyelj az apró jelekre, és tegyél meg mindent, hogy a búcsúzás békés és szeretetteljes legyen!
Figyelj az apró jelekre, és tegyél meg mindent, hogy a búcsúzás békés és szeretetteljes legyen!
Utazásod alatt ne aggódj kedvenced miatt. Egy profi és szeretetteljes kutyafelügyeleti szolgáltatás gondoskodik arról, hogy a kutyád biztonságban, kényelmesen és jó társaságban töltse a napját.
Valentin-nap jó alkalom, hogy saját készítésű ajándékokkal lepd meg kedvencedet. Ezek az ötletek egyszerűek és kreatívak, így feldobják a napot.
Tudtad, hogy a macska harapása játék vagy védekezés jele is lehet? Ismerd meg az okokat, és tanuld meg, hogyan ne harapjon.
Kutyád boldogsága és egészsége érdekében fontos, hogy olyan sétáltatót válassz, akihez bizalommal fordulhatsz. Ismerd meg a legfontosabb tudnivalókat, árakat és tippeket a biztonságos kutyasétáltatáshoz.
Szerintem magától a szuritól nem (persze nem tudom, mit kapott pontosan, szóval a kezelő orvosa biztos jobban tudná...) Talán inkább a rendelőbe viteltől, meg a stressztől. A macskák nagyon "érzékenyek" tudnak lenni és gyakran sértve érzik magukat egy ilyen procedúra után.
A torok- és garatgyulladás kutyáknál sokszor hányással jár. Legtöbbször habos váladékot és néha az ételt is kihányja ilyenkor. Ha széklete van és nem hasmenéses, néhány nap alatt megszűnik a probléma. Ha a hányás nem szűnik meg, általános állapota is romlik, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni a kutyát.
Az altatás és műtét stresszel jár, emiatt lehet rossz emléke az állatnak. Stressz sokféle tünetcsoportban jelentkezhet, csak vizelet-visszatartási problémát nem okoz, legalábbis nála valószínűleg nem… Microchip-beültetés nem okozhat gondot az állatnak, mivel ez egy nagyon kisméretű, szövetbarát anyag, és csak bőr alá van beültetve. Úgyhogy a gyakori vizelésnek és sok vízivásnak más oka lehet. Az állatkórházzal újból kellene beszélni és állatorvosnak megmutatni és megvizsgáltatni. Nem tanácsos keddig várni, mert addigra súlyosbodhat a dolog. Sok oka lehet a gyakori vizelésnek: a húgyhólyag fertőzéses gyulladásától kezdve a vesepanaszokig.
Ha jól van tartva (jó étrend, vitaminok, nyalósó, friss levegő, tisztaság, néha állatorvosi kontroll, parazita ellenes kezelések...), akkor kb. 14-15 évig is élhet.
Inkább a futást javasolnám a kutyussal. Kölyökkorától, fokozatosan szoktatva a sok sétához, futáshoz kifejezetten jó hatással lehet egy egészséges bulldog szervezetére. A biciklizés túl megterhelő lehet.