7046. Macska WC-tréning: Szakértői Tanácsok
Ismerd meg, miért választják egyre többen a macskák WC-tréningjét, és olvasd el az ezzel járó egészségügyi, valamint viselkedési kockázatokról szóló figyelmeztetéseket.
Ismerd meg, miért választják egyre többen a macskák WC-tréningjét, és olvasd el az ezzel járó egészségügyi, valamint viselkedési kockázatokról szóló figyelmeztetéseket.
Utazásod alatt ne aggódj kedvenced miatt. Egy profi és szeretetteljes kutyafelügyeleti szolgáltatás gondoskodik arról, hogy a kutyád biztonságban, kényelmesen és jó társaságban töltse a napját.
Valentin-nap jó alkalom, hogy saját készítésű ajándékokkal lepd meg kedvencedet. Ezek az ötletek egyszerűek és kreatívak, így feldobják a napot.
Tudtad, hogy a macska harapása játék vagy védekezés jele is lehet? Ismerd meg az okokat, és tanuld meg, hogyan ne harapjon.
Kutyád boldogsága és egészsége érdekében fontos, hogy olyan sétáltatót válassz, akihez bizalommal fordulhatsz. Ismerd meg a legfontosabb tudnivalókat, árakat és tippeket a biztonságos kutyasétáltatáshoz.
Az összeszoktatás terén nincs általános módszer. Sok függ az állatok egyéniségétől, vérmérsékletétől, dominanciájától. Mindenképpen türelemre van szükség. A viszonylag frissen ivartalanított kandúr még mutathat szexuális érdeklődést a másik macska iránt (akkor is, ha az ivartalanítva van), amit az érintett nem vesz jó néven. Idővel ezek a problémák megoldódnak. Hogy mennyire különböző egyéniségek a macskák, jó példa saját 3 macskánk viselkedése. Aki legrégebben van nálunk, nem barátkozik sem a másik kettővel, sem a kutyával (eltűri őket). Aki másodiknak jött, nagyon szereti a kutyát (összebújva alszanak), jól kijön a harmadikkal (játszanak egymással), de nem foglalkozik az elsővel. A harmadik jóban van a másodikkal, nem foglalkozik az elsővel, és a kutya sem érdekli.
Alaposan meg kell vizsgálni a teknős tartási körülményeit. A legfontosabb szempontok a következők: - megfelelő hőmérséklet, - elegendő nagyságú akvárium (medence, száraz rész) - helyes táplálás, - együtt tartott teknősök jelenléte, állapota, életkora, stb. A helytelen tartási mód önmagában kiválthatja a leírt tüneteket, de sokszor vezet különböző betegségekhez is, aminek a kezdeti jele a csökkent aktivitás, étvágytalanság, csukott szem (pl. megfázás, vitaminhiány). Ezek biztos elkülönítése azonban állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehetséges.
30l-be ez a halmennyiség elég sok. A halak amiket tartasz, nem igazán illenek össze. Az aranyhalnak minimum 100l-es akvárium kell, és hideg vízi hal, ezért, a 20°C körüli hőmérséklet lenne neki ideális. Az aranyhal néha szokott a vízfelszín közelében tartózkodni. Javaslom, hogy cserélj hetente kb. 25-50% azonos hőmérsékletű vizet, és nézz utána a halaid igényeinek. A szűrő (víztisztító) nem tudom mekkora és milyen, de javaslom kapcsold max.-ra, az aranyhal elég sokat eszik és ürít, ezért porszívózz is. Az elhullás nem tudom miért lehetett, nem sokat írtál, hogy hogyan viselkedett a hal előtte, volt-e rajta látható nyoma a betegségnek. Tájékozódj és reméljük, nem lesz több halpusztulásod.
Keressen rá a fórumban, a görénytartók erről többet tudnak mondani. Ez természetesen nagyon sok mindentől függ! Kérdezzen meg minél több olyan embert, aki vadászgörényt tart, így sok információt szerezhet a szükséges felszerelésekről, azok beszerzési helyéről, a legjobb árakról, az állatorvosi vizsgálatokról, oltásokról, stb...
Kedves Gazdi! A kijáró cicák már az első tüzelésnél is megfoganhatnak, akár 6-7 hónapos korban is. Nem tekinthető korainak az ellés ebben az életkorban, a normál ellés 2-3 óra alatt segítség nélkül lezajlik. Ha ennél több időt vesz igénybe az ellés vagy elakad, akkor természetesen orvosi segítség kell. Üdvözlettel Kiss Gabriella.