7046. Macska WC-tréning: Szakértői Tanácsok
Ismerd meg, miért választják egyre többen a macskák WC-tréningjét, és olvasd el az ezzel járó egészségügyi, valamint viselkedési kockázatokról szóló figyelmeztetéseket.
Ismerd meg, miért választják egyre többen a macskák WC-tréningjét, és olvasd el az ezzel járó egészségügyi, valamint viselkedési kockázatokról szóló figyelmeztetéseket.
Utazásod alatt ne aggódj kedvenced miatt. Egy profi és szeretetteljes kutyafelügyeleti szolgáltatás gondoskodik arról, hogy a kutyád biztonságban, kényelmesen és jó társaságban töltse a napját.
Valentin-nap jó alkalom, hogy saját készítésű ajándékokkal lepd meg kedvencedet. Ezek az ötletek egyszerűek és kreatívak, így feldobják a napot.
Tudtad, hogy a macska harapása játék vagy védekezés jele is lehet? Ismerd meg az okokat, és tanuld meg, hogyan ne harapjon.
Kutyád boldogsága és egészsége érdekében fontos, hogy olyan sétáltatót válassz, akihez bizalommal fordulhatsz. Ismerd meg a legfontosabb tudnivalókat, árakat és tippeket a biztonságos kutyasétáltatáshoz.
Mindenekelőtt az új helyen lévő macskákat kell kikezelni a betegségekből. Az új helyet minden egyes macska másként fogadja majd. Sok-sok türelemre (és időre) lesz szükség. Eleinte zárva (házban) kell majd tartani őket (heteket jelenthet). Ha a házat elfogadják, belakják (otthonosan mozognak), akkor jöhet a kiszoktatás (nyitott ajtó). A bemenekülés lehetőségét (és a felügyeletet) eleinte biztosítani kell. Feltétlenül érdemes lesz az új hely állatorvosával felvenni a kapcsolatot.
Kedves Gazdi! Kutyusának kistestű kutyának való kölyök tápot 1 éves koráig kell ennie, majd 1 éves korban lehet váltani felnőtt, kistestű kutyának való tápra. Feltehetően nőstény kutyáról beszélünk, ezért akár már most, de mindenképp az első tüzelés előtt, kb 6 hónapos korában ajánlanám az ivartalanítást, ugyanis a nem ivartalanított kutyákban sokkal gyakoribb az emlődaganat, álvemhesség, gennyméhűség kialakulásának az esélye. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Ha nem akarnak utódokat és végleges megoldást szeretnének akkor az ivartalanítást javaslom. Átmeneti megoldásként a tüzelést gátló injekció is megoldást jelent.
A műtét technikailag megoldható, de elvégezni mégsem szabad. Ennek oka, hogy a probléma öröklődő, és ezért ezeket a kutyákat a tenyésztésből ki kell zárni. Ha műtéttel az elváltozást korrigáljuk, a kutya kiállításon esetleg jól szerepel, tenyészállat lesz belőle, és a kölykeinek örökíti a rejtett heréjűségre való hajlamot. Aki ilyen műtétet végez hazánkban, az állatorvosi etikai vétséget követ el, és az új állatvédelmi törvény alapján talán még törvényt is sért. Szintén törvényt sért az, aki ilyen kutyát tenyésztésbe vesz. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Sajnos ez egy olyan probléma, aminek ritkán van jó és tartós megoldása. A legyek alapvetően a sebekből szivárgó váladékra jönnek (ezt már kilométerekről megérzik), de aztán már saját maguk is újabb sebeket ejtenek, ez viszont további legyeket vonz oda. Csodaszerek nincsenek! Állatpatikákban többféle szer kapható (pl. a Federol olaj), de azt, hogy az adott állatban melyik lesz hatékony, előre nem igen lehet megjósolni. Meg lehet próbálkozni a Kubatol spray-el is, ezt a legyek nagyon nem szeretik, de ez sem minden állatnál válik be. Fontos a környezetben is a legyek ritkítása (pl. hatásos légycsapdákkal, légyfogókkal), mert minél több legyet fog meg a csapda a kutyakörül, annál kevesebb tudja a fülét csípni. Ma már kaphatók olyan élősködők elleni cseppek is, amelyeknek elvileg riasztó hatása is van az állaton, esetleg ezt is ki lehet próbálni, bár sokat nem szabad várni (de egy próbát megér).