7051. Hogyan tanítsd meg a macskádat pórázon sétálni
Fedezd fel, hogyan teheted élvezetessé és biztonságossá a sétákat a macskáddal a mellényre és pórázra való fokozatos nevelés révén, hogy együtt élvezhessétek a természet csodáit.
Fedezd fel, hogyan teheted élvezetessé és biztonságossá a sétákat a macskáddal a mellényre és pórázra való fokozatos nevelés révén, hogy együtt élvezhessétek a természet csodáit.
Az állatok nem beszélnek emberi nyelven, de a pozitív megerősítés segítségével könnyen megtaníthatod nekik, mi a tennivaló. A jelzések tiszta kommunikációval és hatékony képzéssel segítik a közös munkát.
Ünnepeld a Golden Retriever-ek szeretetét ezen a különleges napon, ahol 12 szívhez szóló történet mutatja be a kutyák ragyogó személyiségét, hűségét és izgalmas kalandjait.
A nárciszok látványosak a tavasz virágai között, de veszélyt jelentenek a macskáknak. Megkockáztathatod a macskád egészségét, ha megeszi őket, mert súlyos emésztési és idegrendszeri problémák léphetnek fel.
Frankie, az egynyári francia bulldog, ünnepi lelkesedésével és játékosságával hódít, míg a polcon ülő tündér, Karen, meglepő tréfáival szórakoztat és bosszant is egyszerre.
A hüllők a többi háziállathoz képest sokkal "igénytelenebbek", kevesebb törődést igényelnek. Egy megfelelő kondícióban levő leopárdgekkó minden gond nélkül elvisel 2 hét koplalást, megfelelő vízellátás és tartási körülmények mellet (hőmérséklet, stb.). Ennek ellenére nem ez a legideálisabb megoldás. Nincs semmi biztosíték ugyanis, hogy nem alakul ki a távollét alatt semmilyen váratlan esemény (pl. áramszünet, különféle terráriumtechnikai meghibásodás, betegség). Ilyen esetben a két hét alatt bármi megtörténhet. Mindenképp érdemes pár naponta valakinek ránézni, ha ez megoldható.
Valószínűleg egy tályog okozza a bajt, ami feltört. A hyperol és a gentamicin kenőcs jó szerek, nem kell aggódni, hogy lenyalja a macska.
Számtalan oka lehet az étvágytalanságnak, amit látatlanban nem lehet egyértelműen megmondani. Különféle tartástechnológiai hiányosságok, mint a nem megfelelő hőmérséklet, páratartalom, megvilágítás, etetési elégtelenségek, ugyanúgy okozhatják mint szinte bármelyik betegség. Sokszor egyszerűen ún. szezonális étvágytalanság is előfordul, ami teljesen természetes jelenség (bár néha a tartási környezet megváltoztatásával ez is befolyásolható).
Valószínűleg nem vitaminhiány miatt rágja a ló a fát, hanem egyszerűen ez a szokása, sok ilyen ló van. Ha túllép egy mértéket e tekintetben, akkor ez a "rossz szokások" közé sorolható, az egyik leggyakoribb rossz szokás egyébként. Az esetleges hiányokat természetesen lehet ellenőrizni, ha megkéri állatorvosát, vért vesz a lovából, és a labor elvégzi a megfelelő vizsgálatokat.
Fajtától, egyedtől és a ketrec méretétől is függ, hogy több papagáj pár békésen megfér-e egymással. Amennyiben rendszeres torzsalkodás van a madarak közt, akkor érdemes őket szétválasztani, mielőtt nagyobb baj lenne.