7056. Ünnepi móka: Frankie, a francia bulldog és Karen, a polcon ülő tündér
Frankie, az egynyári francia bulldog, ünnepi lelkesedésével és játékosságával hódít, míg a polcon ülő tündér, Karen, meglepő tréfáival szórakoztat és bosszant is egyszerre.
Frankie, az egynyári francia bulldog, ünnepi lelkesedésével és játékosságával hódít, míg a polcon ülő tündér, Karen, meglepő tréfáival szórakoztat és bosszant is egyszerre.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Töltsd meg a karácsonyi időszakot új hagyományokkal, élményekkel és varázslatos pillanatokkal kedvenced társaságában. Ünnepeljetek együtt, és erősítsétek a köteléket!
Megbízható állatfelügyelő keresése kulcsfontosságú, ha munkából vagy utazásból távol tartózkodsz, így biztos lehetsz abban, hogy kedvenced szeretetteljes és otthonos környezetben pihen.
A COVID-19 idején megnövekedett kutyaörökbefogadások miatt egyre több kutyakaki halmozódik fel az amerikai kertekben és parkokban. Ez komoly higiéniai problémákat okoz.
Hát, nehéz így látatlanban megítélni, mitől ijedhet meg a cica. Ahogy magam elé képzelem, lehet, hogy egyszerű játékról van szó, hisz gyakran csinálják ezt a macskák. Esetleg egy nagyobb méretű egér ijesztgeti?? :) Szóval nehéz a kérdés.
Cicáknak általában 12 hetes korban kell az oltásokat elkezdeni (néha ezt 8 hetes korra előre lehet hozni) és havonta jönnek az ismétlő oltások, tehát 3 hónaposan még biztos nincs meg az összes oltása. Ha csak lakásban lesz tartva, amíg megkap minden oltást és a másik bejáró cica oltva van minden szükséges kórokozó ellen, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek.
Igen, célszerű külön tenni őket az ellés idejére, a problémák megelőzése végett. Ha nem szeretnének kölyköket többet, akkor az ivartalanítást javasolnám, mert a hormonhatású injekcióknak súlyos mellékhatásai lehetnek. Lehetne például a fiú malacot ivartalanítani, az talán kisebb megterhelést jelent az állatnak.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Elméletileg a paraffinnal nem tudunk ártani, mert nem szívódik fel a bélcsatornából, de hosszú távon azért nem ajánlom adni. Inkább csak azért, mert ennek a bélsárrrekedésnek a hátterét ki kellene deríteni, és nem csak tünetileg kezelni. Megpróbálta már a szőrlabdaoldó pasztát rendszeresen adni neki? Bezo-pet, vagy más nevű is létezik. A bélflóra regenerálására pedig inkább az Enteroferm vagy Probicol-h készítményt javaslom. Állatpatikákban kapható vény nékül. Remélem, segítettem...