7056. Gondos Befogadó Anyuka Bucket Listája: Suzy, a Rákkal Küzdő Kutyánk
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Töltsd meg a karácsonyi időszakot új hagyományokkal, élményekkel és varázslatos pillanatokkal kedvenced társaságában. Ünnepeljetek együtt, és erősítsétek a köteléket!
Megbízható állatfelügyelő keresése kulcsfontosságú, ha munkából vagy utazásból távol tartózkodsz, így biztos lehetsz abban, hogy kedvenced szeretetteljes és otthonos környezetben pihen.
A COVID-19 idején megnövekedett kutyaörökbefogadások miatt egyre több kutyakaki halmozódik fel az amerikai kertekben és parkokban. Ez komoly higiéniai problémákat okoz.
A hospice gondozás segít abban, hogy kedvenced utolsó napjait fájdalomcsillapítással és kényelemmel tölthesse, így még több értékes közös pillanatban lehet részetek.
Myxomatosis ellen mindenképpen kell oltatni a nyulakat, mert gyakran előfordul egyedül tartott állatoknál is. Nyulak Vérzéses Betegsége (RHD) ellen is van oltóanyag, érdemes a helyi állatorvosnál érdeklődni oltás ügyében.
Szoptatásra legjobb az állatpatikákban vagy állatos boltokban kapható, kutya vagy macska felnevelésére való tejpor. Ezeken fel van tüntetve, hogy milyen arányban kell vízzel hígítani. Figyelni kell a tisztaságra (kézzel nevelt rágcsálóknál így is gyakran előfordulnak fertőző megbetegedések) és arra, hogy mindig kézmelegen szoptassuk a kicsiket, megfelelő pici szoptatógumival, vagy szemcseppentővel. Kb. 4 óránként kell szoptatni, majd fokozatosan ritkábban. Egyébként a tengerimalacok már maradó fogazattal születnek, és már az első naptól szilárd táplálékot is képesek felvenni a szopás mellett, így azt is kínálni kell nekik. Ha maguktól nem ürítenének székletet vagy vizeletet, langyos vattával kell simogatni a hasukat, feneküket.
A kamillás borogatás kezdetben jó módszer, érdemes megpróbálni, de ha nem javul 1-2 napon belül a szeme, mindenképpen vigyék állatorvoshoz, aki fel tud írni (vagy tud adni) antibiotikumos szemcseppet vagy szemkenőcsöt. Mindenképpen meg kell nézni azt is, hogy nem valami sérülés miatt gyulladt-e be a höri szeme!
Pontosan megmondani, hogy mi baja volt a degunak nagyon nehéz. (Ehhez többféle laboratóriumi vizsgálat kellene.) Általánosságban annyi elmondható, hogy a kisrágcsálóknak nagyon sok baktériumos és vírusos fertőző betegsége lehet. A legtöbb közülük nagyon súlyos és az állat hirtelen elpusztulásához vezethet, még mielőtt bármiféle kezelésre lehetőség lett volna. Ezenkívül gyakori, hogy a takarmányból jutnak hozzá valamiféle méreganyaghoz, ami szintén okozhat hirtelen elhullást, előzetes tünetek nélkül. Mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan mi is volt a probléma, mindenképpen azt javaslom, hogy új pár vásárlása előtt kb. 10-14 napot várni kellene.
A tengerimalacok körmét csak akkor kell vágni, ha nem kopik eléggé és túl hosszúra nő. Ez azt jelenti (fehér körmű "malacnál"), hogy a piros (eret tartalmazó) körömrész után már több mint 4-5 milliméter hosszú a köröm.