7056. Ünnepi móka: Frankie, a francia bulldog és Karen, a polcon ülő tündér
Frankie, az egynyári francia bulldog, ünnepi lelkesedésével és játékosságával hódít, míg a polcon ülő tündér, Karen, meglepő tréfáival szórakoztat és bosszant is egyszerre.
Frankie, az egynyári francia bulldog, ünnepi lelkesedésével és játékosságával hódít, míg a polcon ülő tündér, Karen, meglepő tréfáival szórakoztat és bosszant is egyszerre.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Töltsd meg a karácsonyi időszakot új hagyományokkal, élményekkel és varázslatos pillanatokkal kedvenced társaságában. Ünnepeljetek együtt, és erősítsétek a köteléket!
Megbízható állatfelügyelő keresése kulcsfontosságú, ha munkából vagy utazásból távol tartózkodsz, így biztos lehetsz abban, hogy kedvenced szeretetteljes és otthonos környezetben pihen.
A COVID-19 idején megnövekedett kutyaörökbefogadások miatt egyre több kutyakaki halmozódik fel az amerikai kertekben és parkokban. Ez komoly higiéniai problémákat okoz.
A "tudovész járvány" valószínűleg a kennel-köhögés. Ez ellen létezik védőoltás, javasolt is kutyaközösségbe (kutyaiskola, futtató) járó ebek esetében. A babéziózis (piroplazmózis) elleni védőoltás is létezik, bár ennek hatékonyságáról és javasoltságáról eltérők a vélemények. Ez utóbbi ügyében javasolom konzultáljon állatorvosával.
A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Sürgősen forduljon állatorvoshoz! Szinte biztos,hogy allergiás megbetegedésről van szó,amelynek következtében már kialakult egy felületes vagy mélyebb gennyes bőrgyulladás.A kezeletlen illetve felderítetlen allergia extrém súlyos állapotot is eredményezhet. Az interneten biztosan talál néhány elrettentő fotót. Az allergia hátterének kiderítése nem egyszerű,és feltétlen állatorvosi segítséget igényel. Az első feladat megyőződni arról,hogy az allergiát nem bolhásság okozza-e?
Tisztelt Érdeklődő. Személy szerint nem pártolom a kutyák kozmetikai célú fülvágását,de a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása szerint engedélyezett a beavatkozás egyes fajtáknál,melyeket egy táblázatban összefoglaltak számunkra. Idézet az állásfoglalásból: "A mellékletben táblázatban nem szerepl ebek esetében kozmetikai célú fül- és/vagy farok korrekció abban az esetben végezhet, ha a tulajdonos igazolni tudja, hogy a tenyésztési hatóság által elismert tenyészti szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi elírás (fajta-standard) megengedi és/vagy elírja a fajta egyedein a fül-, és/vagy farok korrekció elvégzését." Az amerikai staffordshire terrier nem szerepel a táblázatban. Amennyiben a tenyésztői szervezettől beszerzi az igazolást, kutyája fajtatisztaságát törzskönyvvel bizonyítja és kutyáját microchippel látták el, nincs szakmai akadálya a műtét elvégzésének. Forduljon állatorvosához.A műtét áráról is ő tudja tájékoztatni.
Hódok CsincsillákTengerimalacok Hörcsögök Lemmingek Egerek Mole Patkányok Kúszósülfélék Praire Kutyák Patkányok Mókusok