7061. Nemzeti Kutyák Napja 2024: Ezekért szeretjük kedvenceinket
A Nemzeti Kutyák Napja alkalmából elmesélem, miért ünneplem négylábú barátaimat, akik életünket örömmel, hűséggel és felejthetetlen kalandokkal töltik meg.
A Nemzeti Kutyák Napja alkalmából elmesélem, miért ünneplem négylábú barátaimat, akik életünket örömmel, hűséggel és felejthetetlen kalandokkal töltik meg.
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
Az ünnepi időszak nem csak a díszekről és a fényről szól. Gondoskodj arról, hogy beszilárdulva, biztonságban és örömmel élvezhesd ezeket a napokat kedvenceiddel!
Macskádat játékos, jutalom alapú módszerekkel tanítsd meg nyolc hasznos parancsra, így a mindennapokban szorosabb kapcsolatot alakíthatsz ki vele, és élvezheted az edzés örömét.
Valerie Reid a Whispering Willows Senior Dog Sanctuary tulajdonosaként az elhagyott idős kutyák utolsó napjait teszi otthonossá, szeretettel és gondoskodással.
Nagy valószínűséggel már betegen kapták meg az állatot. Minden betegségnek más és más a lappangási ideje. Egyes vírusos fertőzésnél ez 36 óra, bakteriálisnál 1 hét, vagy akár több hónap. Csak kórboncolással lehet megállapítani, mi váltotta ki a betegséget, és azt - feltehetőleg - hol kapta el.
Egyszerű eldönteni a kérdést. Vizeletet kell gyűjteni az állattól, és az állatorvosi rendelőben különböző vizsgálatokkal megállapítható, hogy vér vagy színezék anyag van a vizeletben. Ha vér van, akkor gyulladásról van szó, amit orvosolunk. Ha színezékanyagot találunk, akkor az csak a takarmány miatt lehetséges, amely nem igényel kezelést.
A testvérek közötti párosodás utáni alom egészségi állapotáról csak jóslatokat lehet mondani. Természetesen nagy esély van genetikai problémák kialakulására, súlyos fejlődési rendellenességekre, és életük végig tartó, elhúzódó betegségekre. Ebből az alomból származó kicsiket tovább pároztatni etikátlan, hiszen sokszor az öröklődő betegségek csak a harmadik vagy sokadik generációban jelentkeznek.
A felfúvódott nyuszi hasa megnagyobbodott, kemény és társulhat hozzá nehezített légzés. Ilyenkor a kisállat gubbaszt, szaporán veszi a levegőt, nem eszik, és elbújik. Minden esetben az adott eleség váltja ki ezt a betegséget, ezért figyelni kell, mit adunk neki. Leggyakrabban nagy mennyiségű friss zöldségek etetése után jelentkeznek a tünetek. A nehezített légzés utalhat még megfázásra, ezért ha a nyuszi elkezd tüsszögni vagy folyik az orra, és visszatérő, el kell vinni állatorvoshoz.
Pár faggyúmirigy működése okozhatja a zsíros tapintást. Egy bizonyos mértékig ez normális, de ha fokozódik a zsír mennyisége, akkor állatorvoshoz kell fordulni!