7061. Mikor Segítsünk Egy Elhagyatott Vadkisállaton
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
Az ünnepi időszak nem csak a díszekről és a fényről szól. Gondoskodj arról, hogy beszilárdulva, biztonságban és örömmel élvezhesd ezeket a napokat kedvenceiddel!
Macskádat játékos, jutalom alapú módszerekkel tanítsd meg nyolc hasznos parancsra, így a mindennapokban szorosabb kapcsolatot alakíthatsz ki vele, és élvezheted az edzés örömét.
Valerie Reid a Whispering Willows Senior Dog Sanctuary tulajdonosaként az elhagyott idős kutyák utolsó napjait teszi otthonossá, szeretettel és gondoskodással.
A karácsony varázsa átjárja az ünnepet. Válassz a listán szereplő, különleges karácsonyi kutyanevek közül, hogy kedvenced minden évben átélhesse az ünnepi örömöt.
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Lehet, hogy csak valami sérülés, rándulás érte a madár lábát. A köszvényes hullámos jellemzően lógatva tartja a lábát, míg a sérült felhúzza. Köszvény esetén a fehérje dús lágyeleséget kellene mellőzni, de ezzel is csak a további leromlást lehet csökkenteni. Naponta többször cserélt ivóvízzel lehet több ivásra serkenteni, ami csökkenti a vesekő kialakulás esélyét. A tojáson ülő madárnak nincs szüksége lágyeleségre, így a kelést megelőző 1-2 napig ne etessen főtt tojást. Vegyszer mentes zöld-eleségtől nem lesz baja, mivel az csak az etetés megkezdésének első napjaiban okozhat hasmenést. A vitaminok túladagolását kerülje.
A terrárium mérete jó, mert a természethez képest nincs elég nagy medence, szóval minél nagyobb, annál jobb! Az etetésnél figyeljen, hogy a teknős elé tegye a táplálékot, mert a nagy térben, lehet, hogy nem veszi észre, nem találja meg. Aljzatnak a kvarchomok nagyon jó, mert a kaviccsal ellentétben nem megy közé táplálék maradék és nem idéz elő rothadást, a maradékot mindig vegye ki! A vízmélység a páncél hosszának a másfélszerese legyen, ha a teknős páncélja pl. 5 cm, akkor 7-9 cm-es vízmélység a megfelelő. Fontos a kiülő és a felette elhelyezett izzó, ahol tudnak napozni. A hőmérsékleti eltérés semmilyen problémát nem okoz.
Sajnos így a távolból nem lehet erről pontosan nyilatkozni, azt javaslom, mutassák meg mielőbb állatorvosnak (ez más okból is célszerű egy ilyen korú kiscicánál)!
Természetesen a hörcsögöt is zavarja a szivarfüst. De ugyanígy zavarja a huzat is (intenzív szellőztetés). Nagyon nehéz olyan helyzetben tanácsot adni az elhelyezés tekintetében, amikor láthatóan a család egyik tagja nem kedveli az állatot. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a konyha az a hely, ahol egy állatot tartani kellene.