7061. Mikor Segítsünk Egy Elhagyatott Vadkisállaton
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
Az ünnepi időszak nem csak a díszekről és a fényről szól. Gondoskodj arról, hogy beszilárdulva, biztonságban és örömmel élvezhesd ezeket a napokat kedvenceiddel!
Macskádat játékos, jutalom alapú módszerekkel tanítsd meg nyolc hasznos parancsra, így a mindennapokban szorosabb kapcsolatot alakíthatsz ki vele, és élvezheted az edzés örömét.
Valerie Reid a Whispering Willows Senior Dog Sanctuary tulajdonosaként az elhagyott idős kutyák utolsó napjait teszi otthonossá, szeretettel és gondoskodással.
A karácsony varázsa átjárja az ünnepet. Válassz a listán szereplő, különleges karácsonyi kutyanevek közül, hogy kedvenced minden évben átélhesse az ünnepi örömöt.
Félthette a finom falatokat, esetleg más megérzései vannak. A kutya lehet stresszes, és megérezheti a családban, a gazdiban felgyülemlett feszültségeket is. A cikkekben bővebb választ talál!
Nyugodtan rövidebbre vághatja a szőrt, nem fog megvakulni. Viszont egy kis napellenzőt érdemes hagyni a szeme felett, mert a pulik szeme érzékeny lehet (nem mindre jellemző) a napsütésre és ilyenkor bármilyen módon is, de megpróbálják eltakarni a szemüket, pl: elbújnak, vagy a lábukkal takarják a nap elől és ilyesmik.
Előfordulhat vérzés vemhes deguknál (ami nem jelenti feltétlenül a vetélést), de így látatlanban nem tudok ezzel kapcsolatban pontos diagnózist felállítani. Ha jó a hangulata, van étvágya és iszik, valamint nem ismétlődik a vérzés, akkor úgy vélem, hogy nem kell megijedni emiatt. Rágcsálóknál előfordul, hogy megölik a kölykeiket. Fontos, hogy a vemhesség utolsó szakaszában el kell választani a hímtől, és csak a nőstényt szabad a kicsikkel hagyni. Ez általában megoldja a problémát.
Mindenképpen nézesse meg állatorvossal a kutyust! Okozhatja a panaszokat fertőzés, az a bizonyos fog, vagy egyéb belgyógyászati probléma is...
Nem vagyok túl profi ebben a témában, inkább belinkelek ide egy oldalt, ahol szépen le van írva a fül ragasztás és szerintem ha írsz a lap tulajdonosának, ő talán segít is neked a témában. http://www.chinese-crested-dog.hu/ragaszt.html Viszont a kutyakozmetika mellett biológia szakos is vagyok, és tanulmányaimból tudom, hogy a kalciumnak elég kevés köze van a porchoz. A kalcium inkább a csont felépítésben vesz részt. Persze lehet egy keveset segíteni vele a kutya fülén, de alapvetően jobb lenne, ha porcerősítőt adnál neki. Esetleg kombináld ezt a csonterősítőt, amit most használsz, a porcerősítővel. A porcerősítőkben MSN, Glükozamin és Kondroitin vegyületek vannak Ilyen porcerősítő, pl: Nutradyl (Térd- és csípő műtétek után is ezt adják a porc ´visszapótlására´, erősítésére.). Mivel több hasonló készítményt lehet kapni (rákpáncél vagy cápaporcos kivitelben is), azt ajánlom inkább állatorvosnál, vagy állatpatikában vedd meg, ott tudni fogják miről van szó!