7066. 225 legünnepi karácsonyi kutyanév
A karácsony varázsa átjárja az ünnepet. Válassz a listán szereplő, különleges karácsonyi kutyanevek közül, hogy kedvenced minden évben átélhesse az ünnepi örömöt.
A karácsony varázsa átjárja az ünnepet. Válassz a listán szereplő, különleges karácsonyi kutyanevek közül, hogy kedvenced minden évben átélhesse az ünnepi örömöt.
A kutyagumit komposztálva csökkentheted a műanyag hulladék mennyiségét, de fontos a megfelelő higiénia és az előírások betartása, mert súlyos egészségügyi kockázatokkal járhat a nem megfelelő eljárás.
Lindsey Vonn kutyáinak tüskékkel történt sérülése sürgős, drága állatorvosi ellátást tesz szükségessé. Ha kutyád hasonló veszélybe kerül, azonnal cselekedj!
A kedvenced elvesztése után sok kérdés és bizonytalanság merül fel az utolsó búcsú során. A kremáció egy széles körben választott és megfontolandó megoldás az emlékezéshez.
Az új kutatás szerint a macskát tartó férfiak profilképén női szemmel kevésbé vonzónak tűnnek, így ne várj csodát a társkeresésben.
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.