7071. Hogyan szállítsd biztonságosan a macskádat a hordozóban – Profi tippek
Ismerd meg, hogyan tanítsd meg a macskádat a hordozót kedvelni otthon és utazás közben! Lépésről lépésre élvezetessé válik a bevezetés.
Ismerd meg, hogyan tanítsd meg a macskádat a hordozót kedvelni otthon és utazás közben! Lépésről lépésre élvezetessé válik a bevezetés.
Hogyan kell kiszedni a kullancsot? Mit tehetünk, ha fertőzött kullancs csípte meg a kutyánkat, és hogyan előzhetjük meg a kullancs által terjesztett betegségeket? Most mindenre választ adunk!
Legyen szó egy cipősdobozról, egy háztartási gép csomagolásáról vagy egy egyszerű kartonról, a cicák szinte varázslatos erővel vonzódnak hozzájuk. De miért van ez így?
Macus egy röpképtelen gólya a BirdMania Madárparkban lakó gólya, akihez 2017 óta minden évben visszatér párja, Szofi. Idén sem volt ez másképp.
A gyermek és kutya közti kapcsolat sokszor életre szóló barátság kezdete. Egy jól megválasztott kutyafajta nemcsak hűséges társ lehet, hanem megtanítja a gyermeket a felelősségre, a gondoskodásra és az empátiára is. Fontos azonban, hogy olyan fajtát válasszunk, amely türelmes, barátságos, könnyen tanítható, és jól viseli a gyerekek zajos, játékos viselkedését.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!