7076. Szívférgesség: a szúnyogcsípés nem csak viszket, komoly gondot is okozhat a kedvencednél!
Köhögés, fáradékonyság, fogyás – csak néhány a szívférgesség tünetei közül. Most elmondjuk, miként óvhatod meg a kutyádat ettől a veszélyes fertőzéstől!
Köhögés, fáradékonyság, fogyás – csak néhány a szívférgesség tünetei közül. Most elmondjuk, miként óvhatod meg a kutyádat ettől a veszélyes fertőzéstől!
A kiscicák ivartalanítása nemcsak a nem kívánt szaporulat megelőzése miatt fontos, hanem egészségük megőrzése és viselkedésük kiegyensúlyozottsága érdekében is.
A kutya az ember legjobb barátja – de nem minden kutyafajta illik minden családba. Különösen fontos körültekintően választani akkor, ha kisgyermek is él a háztartásban. Egyes kutyafajták temperamentuma, ereje vagy ösztönei miatt nem ideálisak a legkisebbek mellé. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek a kutyák rosszak vagy veszélyesek, csupán azt, hogy más típusú környezetre van szükségük.
A húsvéti időszakban sok család fejében megfordul, hogy élő nyulat ajándékozzon a gyerekeknek. A boltok és tenyésztők is ráerősítenek erre az illúzióra: aranyos, pelyhes kisnyuszikat kínálnak, amelyek jól mutatnak a húsvéti fotókon. Ám a valóság egészen más. Egy nyúl nem játék, nem szezonális dekoráció, hanem érző, hosszú távú felelősséget igénylő élőlény.
Ismerős a helyzet, amikor a frissen porszívózott lakásban néhány óra múlva újra megjelennek a szőrcsomók a sarkokban vagy a szőnyegen? Aki kisállattal osztja meg otthonát, pontosan tudja, milyen állandó küzdelmet jelent a folyamatosan hulló szőr eltakarítása. Legyen szó kutyáról vagy macskáról, a vedlési időszak különösen próbára teszi a türelmünket. A hagyományos porszívózás időigényes, és sokszor még a legnagyobb igyekezet mellett sem tökéletes az eredmény, ráadásul a nehezen elérhető helyekről szinte lehetetlen maradéktalanul eltávolítani a szőrszálakat.
Sürgősen vidd állatorvoshoz cicádat, a leírásod alapján egyértelmű, hogy erre van szükség!
A nyuszit mindenképp vigye el állatorvoshoz! Ezek a tünetek utalhatnak oltási reakcióra ( ha nem rég kapott oltást),akár egy ér is megpattanhatott a fülében és így látatlanban elég nehéz bármit is mondani rá.
A legjobb lenne egy dajkamacska. Ha ez nem lehetséges, akkor az alábbiakkal etesd őket: (az alapanyagokat össze kell turmixolni) 6 dl zsíros tehéntej, 20 dkg sovány tehéntúró, 10 dkg sovány nyers marhahúspép, 30 gramm olívaolaj, 1 db nyers tojássárgája, 6-8 csepp kifejezetten macskák számára gyártott ásványianyag-és vitaminkiegészítő készítmény Ezt a keveréket nagyon tiszta körülmények között készítsd el, és melegítsd langyosra, és egy tű nélküli fecskendő segítségével etesd a cicákat. Kéthetes korukig naponta 6 alkalommal, utána háromhetes korukig naponta 5 alkalommal, négyhetes korukig naponta 3-4 alkalommal. Ne csak az etetésre figyelj, hanem arra is, hogy rendszeresen ürítsenek. Etetés után fektesd a hátukra a kismacskákat és finoman simogasd meg a hasukat. Végbélnyílásukat olajos vattával töröld át, utánozva ezzel az anyamacska mosdató tevékenységét. Etetés után a fecskendőt nagyon alaposan mosd ki. A meg nem evett maradékot ne használd fel még egyszer, hanem dobd ki. 4 hetes koruk körül már próbálkozhatsz szilárd táplálékkal is, de mellé még adj a a fenti keverékből is nekik. Véglegesen 6 hetes koruk környékén szoknak át a szilárd táplálékra. (A tanácsokhoz Dr. Fodor Kinga - Mit egyen a macskám c könyvét használtuk fel)
Igen! Az első dolog, hogy - mintha két gyermekünk lenne - nem szabad őket eleinte felügyelet nélkül hagyni. Nyilván a "bemutatkozáson" már túl vannak... És biztosan ki van alakítva mindkét kutyának egy-egy saját hely (kuckó, párna vagy kutyaház). De emellett be kell tartani a többi szocializációs lépést is. Ezek közé tartoznak a sétáltatás, engedelmesség és játék közbeni viselkedés szabályai többet között. Amennyiben bármilyen negatív jelet észlelnek, azonnal lépjenek közbe. Ilyen lehet, hogy az egyik morog a másikra például. Vagy ha az egyik odakap a másik felé. Ilyenkor határozott NEM tiltással és ha szükséges, egy kisebb műanyag palack odadobásával le kell állítani a viselkedést. (Ennek csak a hangja nagy, amire felkapják a kutyák a fejüket - és ezzel el is értük a célt: megszakad a negatív viselkedés, mert kizökkennek belőle.) Fontos, hogy egymás előtt ne dicsérjék az egyik kutyát a másikkal szemben, hanem teljesen egyenrangúan kezeljék a gazdik őket. Ha az egyiknek a helyére kell mennie, az a másikra is vonatkozik. Ha az egyiknek szabad valamit, az a másikra is ugyanúgy vonatkozik. Kezdjék el bevezetni a falkavezér cikkben olvasottakat MINDKÉT kutyára EGYFORMÁN vonatkozóan. Így hozzásegítik a két kutyát falkává alakulni és elfoglalni helyüket a csapatban, ugyanakkor megtartva és kihangsúlyozva a gazda falkavezérségét. A kutyák - érezve a falkavezér jelenlétét és odafigyelését - el fogják fogadni egymást és ki fogják alakítani egymás közt a rangsort. A jól szocializált kutyák okosan, harc nélkül is tudják ezt ;-)